Elma iOS 16 betasını bu ayın başlarında WWDC 2022 etkinliğinin ana açılış konuşmasında, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi harika yeni özellikle duyurdu: otomatik birim dönüştürme, Apple Çeviri’de yeni mesaj seçenekleri ve ek diller.

Şimdi, öyle görünüyor ki Apple, iOS 16 beta için Translate uygulamasına beş yeni dil eklemeye başladı. Açılış konuşmasında ilk olarak uygulamaya Türkçe, Tayca, Vietnamca, Lehçe, Endonezyaca ve Felemenkçe olmak üzere altı yeni dil ekleneceği belirtildi.

adamlar XDA Geliştiricileri Apple Çeviri’nin artık Türkçe, Tayca, Lehçe, Endonezyaca ve Felemenkçe’yi desteklediğini ve Vietnamca’yı şimdilik denklemin dışında bıraktığını öğrendik. Yeni desteklenen diller, iOS beta sürümünü (iOS 16 beta 1) güncellemeye gerek kalmadan Çeviri uygulamasında görünmelidir.

Apple Translate resmi olarak 11 dili desteklemektedir – İngilizce, Arapça, Mandarin Çincesi, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce ve Rusça. Yukarıda bahsedilen beş yeni dilin eklenmesiyle, sayı 16’ya yükseliyor – yine de Google Translate’in sunduğundan çok uzakta.

Ancak, bu olumlu bir değişiklik ve doğru yönde atılmış bir adım – özellikle de Apple’ın çeviri hizmetleri üzerinde diğerlerine kıyasla oldukça kısa bir süredir çalıştığı düşünüldüğünde. Google.telefon-1