Apple, yaklaşmakta olan ürünler söz konusu olduğunda kartlarını göğsüne yakın tutmasıyla ünlü, bu nedenle CEO Tim Cook’un bu hafta yaptığı açıklamalar birçok gözlemciyi şaşırttı.

konuşma görüşme Cook, China Daily USA ile Apple’ın yüksek teknolojili bir kulaklık üzerinde çalıştığına dair şimdiye kadarki en net ipucunu verdi.

AR teknolojisini tartışan Cook, “Bizi izlemeye devam edin, neler sunabileceğimizi göreceksiniz” dedi.

Evet, aşağı yukarı bu kadardı ama Cook için bu çok şey söylüyor. Aslında söylemesi komik,çeşit Bizi izlemeye devam edin…”, sanki bu konuda empati kurmaya pek cesaret edemiyormuş gibi, çünkü Apple’ın yolu bu değil.

Apple’ın bir kulaklığa ilgi duyduğuna dair söylentiler uzun süredir ortalıkta dolaşıyordu ancak Cook, AR teknolojisine sık sık ilgi göstermesine rağmen şimdiye kadar hiçbir şeyden vazgeçmemeye özen gösterdi.

Elbette, ürünle ilgili henüz somut bir ayrıntıya sahip değiliz, ancak en üstteki kişi, kafa tabanlı bir cihazın yolda olduğunu doğruladı.

Son birkaç yılla ilgili spekülasyonlar, Apple’ın bir iki ürün geliştirmesine işaret etti. Bir çift AR gözlüğü ve hem AR hem de VR’yi içeren bir karma gerçeklik başlığı.

Basitçe söylemek gerekirse, bir VR (sanal gerçeklik) başlığı, dijital dünyada sürükleyici bir deneyim sunar ve oyun için popülerdir. AR (artırılmış gerçeklik) özellikleri ise gerçek dünyada gördüklerinizle ilgili metin veya görüntülerin dijital katmanlarını yerleştirir. Bir AR/VR başlığı (karma gerçeklik) her iki teknolojiyi birleştirir.

Bu haftaki röportajda Cook, yalnızca AR hakkında konuştu, teknoloji hakkında “inanılmaz derecede heyecanlı” olduğunu söyledi ve “bu teknolojinin nasıl gelişeceğinin henüz çok erken aşamalarında olduğumuza” inandığını ekledi.

İnsanlara “bir şekilde bizi izlemeye devam edin” diyen satırını bitirmeden önce, “Bu alanda gördüğümüz fırsatlar için daha fazla heyecanlı olamazdım” diye devam etti.

Pek çok kişi Apple’ın ilk kulaklığını bu ayın başlarındaki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtmasını bekliyordu, ancak öyle olmadı. Son raporlar, teknoloji devinin bu yılın sonuna doğru bir AR/VR başlığı çıkarabileceğini öne sürerken, AR özellikleri 2024’e kadar çıkmayabilir. Belki de Cook’un “bir şekilde bizi izlemeye devam edin” derken kastettiği buydu. Bu ifade genellikle yakında bir şeylerin olacağını ima eder, ancak Cook’un alışılmadık sözcük seçimi belki de onun, “Ama burada kalma” deme şeklidir. fazla ayarlandı çünkü biraz zaman alacak.”

Apple’ın kulaklık planları hakkında bildiğimizi düşündüğümüz her şeyi öğrenmek için Digital Trends, gelen tüm haberleri içeren özenle seçilmiş bir sayfaya sahiptir.


genel-19