iPhone widget’ları (uygulamalardan otomatik olarak yenilenen, gerçek zamanlı verileri gösteren büyük simgeler) kavramını, iOS 14’ten önce ve iOS 14’ten sonra olarak ayırabiliriz. Bunun nedeni, iOS 14’ten başlayarak, widget’ların hem biçim hem de işlev açısından dönüştürülmüş olmasıdır. ana ekrana eklendi. Widget’ların yeni türü, hava durumu ve saat gibi popüler iPhone işlevlerine bir bakışta bilgi ve doğrudan erişim sağlar ve haberlere, TV şovlarına, resim albümlerine ve daha fazlasına hızlı erişim sağlar. Widget’lar, günün çeşitli saatlerinde aramanız en muhtemel öğeleri size göstermek için AI’yı da kullanabilir.

Widget’lar, titizlikle oluşturulmuş ana ekran klasörlerinden vazgeçmenize izin vererek iPhone’unuzu kullanma şeklinizi derinden değiştirebilir ve görünümlerini değiştirmek, işlevsellik ve organizasyon için genişletilmiş fırsatlar sunar. Bu, bazı kullanıcılara ana ekranlarının görünümünü özelleştirmek ve kişiselleştirmek için widget’ları kullanma konusunda ilham verdi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu görsel yaratıcılığı gerçekleştirmenize yardımcı olacak çok sayıda uygulama var. Widget’ları özelleştirmek için en iyi iPhone uygulamalarından bazıları burada.

iWidget Profesyonel

iWidget Pro, ana ekranınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan çeşitli widget şablonlarını kullanarak ana ekranınızı bir profesyonel gibi özelleştirir. Üç widget boyutu vardır: küçük, orta ve büyük. Her biri için arka planınıza mükemmel şekilde uyması için farklı düzenler ve tasarımlar mevcuttur. Uygulama, widget’ların nasıl oluşturulacağı ve yapılandırılacağı hakkında ayrıntılı talimatlar içerir.

Apple Uygulama Mağazası

Widgetsmith (ücretsiz)

iOS için Widgetsmith uygulaması.

Widgetsmith, tarih, hava durumu, astronomi ve aradaki her şeyi kapsayan geniş bir özelleştirilebilir widget koleksiyonu sunar. Her biri zevkinize göre ayarlanır ve belirlediğiniz kurallar aracılığıyla ana ekranınızda görünecek şekilde dinamik olarak programlanabilir. Böylece sabah hava durumunu, gün içindeki takviminizi ve belki de akşamın ilerleyen saatlerinde Aktivite halkasının ilerlemesini görüntüleyebilirsiniz. Uygulamanın araç koleksiyonunda bir hava durumu uygulaması, saat dilimi dönüştürücü ve takvim bulunur. Son güncellemeler, yeni bir görünüm için tema paketleri içeren sezonluk koleksiyonları içerir. Hava durumu aracı, bir hava durumu widget’ına her dokunduğunuzda, saatlik, günlük ve radar hava durumu verileriyle konumun zengin, grafiksel bir tahminini görmeniz için tamamen elden geçirildi. Yeni bir yazı tipi seti size çeşitli yeni stil seçenekleri sunar.

Uygulama mağazası

Widgeridoo (ücretsiz)

iOS için Widgeridoo widget uygulaması.

Widgeridoo, takvim etkinlikleri, doğum günleri, metin ve resimler, Sağlık uygulamanızdan tarih ve geri sayım sağlık verileri, web sitesi verileri, pil yüzdesi ve saatler gibi çeşitli blokları widget’larda birleştirmenize olanak tanır. Bilgi bloklarını tercih ettiğiniz boyutta tek bir pencere öğesinde birleştirmek için uygulamayı kullanın. Bir güncelleme, ana ekranınızda saat ve güne göre çeşitli widget’ları gösteren tek bir widget sunar.

Uygulama mağazası

Widget’larım (ücretsiz)

Pixel Widget'ları örnek ekranlar.

Widget’larım, telefonunuzdaki bilgilere ve işlemlere erişim sağlayarak tercihlerinize göre widget eklemenize olanak tanır. İçinde bulunulan ayı ve yoğun günlerinizi görüntülemek için bir takvim ekleyebilir veya ailenizin ve arkadaşlarınızın fotoğraflarını, yıldız falı, günün çevrimiçi fotoğrafını, sesli notları veya dünya saatlerini ekleyebilirsiniz. Metin notlarını ve hatırlatıcıları görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz; Karar widget’ı ise seçenekler arasından rastgele tek bir öğe seçmenize olanak tanır. Artık bir widget’ın URL’sini Safari yerine uygulamanın dahili web tarayıcısında açabilirsiniz. Ayrıca görüntüleri tam ekranda görüntüleyebilir ve içe aktarma sırasında bir fotoğrafı kırpabilirsiniz.

Uygulama mağazası

Renk Widget’ları (ücretsiz)

iOS için Renk Widget'ları.

Ana ekranınızı özelleştirmenize ve stil vermenize olanak tanıyan Renk Widget’ları ile önceden hazırlanmış tasarımlardan oluşan bir seçkiyle başlayabilir veya kendinizinkini yapabilirsiniz. Kullanışlı widget’lar oluşturmak için yüzlerce tasarım seçeneği vardır ve widget’ın yazı tipini, tema rengini veya arka plan rengini bile düzenleyebilirsiniz.

Uygulama mağazası

Widget Sihirbazı (2 $)

iPhone için Widget Sihirbazı.

Widget Sihirbazı, kendi orijinal temanızı oluşturmak için özelleştirilmiş takvimlerle birleştirebileceğiniz ve çeşitli renk kombinasyonlarında, yazı tiplerinde ve arka planlarda oluşturabileceğiniz 35’e kadar sağlık istatistiğini izlemek için Sağlık uygulamanıza bağlanır. Su alımı veya yürünen mesafe gibi verileri eklemek için widget’ları da kullanabilirsiniz. Ajanda widget’ı, takvim etkinliklerini ve hatırlatıcıları birleştirerek, bu öğelere geri sayımı ve ayrıca saat ve pil yüzdesini görmenizi sağlar. Birleşik widget’lar, tek bir widget’a dahil etmek istediğiniz verileri seçmenize olanak tanır. Widget Sihirbazı artık ABD, Kanada ve AB için hava durumu uyarılarını gösteriyor.

Apple Uygulama Mağazası

Piksel Widget’ları (1 $)

Piksel Widget'ları ekran süresi.

Uygulamanın özel widget tasarımlarını kullanarak veya widget setinizi 150’den fazla renk teması ve yazı tipiyle özelleştirerek Pixel Widget’lar ile ana ekranınıza ayırt edici bir retro görünüm kazandırın. Saat ve tarih veya devam eden yıl yapılandırmaları da dahil olmak üzere yüzlerce widget tasarımı arasından seçim yapabilirsiniz. Sadece hazır bir tasarım seçin veya birini özelleştirin, widget’ınıza dokunun, seçin Widget’ı Ayarlave işiniz bitti.

Uygulama mağazası


genel-19