Amazon, AI asistanı Alexa için, cihazın ölen bir akrabanın sesini taklit etmesine izin veren yeni bir deneysel özelliğin tanıtımını yaptı. Yıllık MARS konferansında gösterilen bir video, Alexa’nın ölü bir büyükannenin sesinde bir uyku hikayesi okuduğunu gösterdi.

Amazon’un Alexa AI baş bilim adamı Rohit Prasad (aracılığıyla) “Bu deneyimde gördüğünüz gibi, kitabı okurken Alexa’nın sesi yerine, çocuğun büyükannesinin sesi” dedi. Sınır). “AI bu kayıp acısını ortadan kaldıramasa da, kesinlikle anılarını kalıcı hale getirebilir.”

Amazon, yapay zeka sistemlerine bir insan öğesi katmanı ekleyerek, sisteminin yalnızca bir dakikalık kaydedilmiş ses ile bir sesi taklit edebileceğini iddia ediyor. Şirket, bu özelliğin halka açılıp açılmayacağını henüz doğrulamadı, ancak günümüzde film ve TV endüstrisinde kullanılan ve ses derin sahtekarlıkları olarak bilinen alternatifler var. Örneğin, podcast’lerdeki küçük sözlü dalgalanmalar, bir ses mühendisinin bir sesi klonlamasına ve satırı AI tarafından oluşturulan bir değiştirme ile düzenlemesine izin veren bir yazılımla düzeltilebilir.

Prasad, özelliğin müşterilerin ölen aile üyeleriyle “kalıcı kişisel ilişkilere” sahip olmasına izin verebileceğini ve AI sohbet robotları ve video avatarları ile birleştirildiğinde, bunun uygulanabilir bir fikir olduğunu ekledi. İnsanların, ayrılan aile üyelerinin sanal versiyonlarıyla bire bir görüşmeye hazır olup olmadığı, tamamen başka bir sorudur.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1