Amazon, ilk tam otonom mobil robotunu tanıttı

Amazon Çarşamba günü ilk tam otonom aracını tanıttı mobil robot Proteus, şirket tarafından geliştirilen gelişmiş güvenlik, algılama ve navigasyon teknolojisini kullanarak tesislerde otonom olarak hareket ediyor.

Robot, işini yapmak ve çalışanların etrafında hareket etmek için otomatik olarak yönlendirilecek şekilde yapılmıştır ve kısıtlı alanlarla sınırlandırılması gerekmez.

Teknoloji ve insanlar arasındaki basit, güvenli etkileşimi artıracak şekilde çalışabilir, örneğin nesnelerin kaldırılması ve hareket ettirilmesi gibi. Yarış arabalarıAmazon, yaptığı açıklamada, paketleri tesislerimizde taşımak için kullanılan otomatik olmayan, tekerlekli taşıma araçları” dedi.

Proteus ilk olarak çıkışta konuşlandırılacak GoCart Amazon lojistik merkezlerindeki ve sıralama merkezlerindeki işleme alanları.

Amaç, insanların ağır nesneleri manuel olarak taşıma ihtiyacını azaltmaya yardımcı olacak şekilde ağ genelinde GoCart kullanımını otomatik hale getirmektir.

Amazon’un 520.000’den fazla robotik tahrik ünitesi var ve dünya çapında bir milyondan fazla iş ekledi.

Amazon da ekleyecek Kardinal50 pound’a kadar ağırlık kaldırabilen robotik bir kol.

Şirket, robotik kolları gelecek yıl depolarına yerleştirmeyi hedefliyor.

Şirket, “Cardinal ile, paket sıralama nakliye sürecinde daha erken gerçekleşir ve bu da tesiste daha hızlı işlem süresi sağlar. Cardinal, parti bazlı manuel çalışmayı sürekli, otomatik çalışmaya dönüştürdüğü için Amazon nakliye işlemleri daha sorunsuz çalışır” dedi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9