Activision Blizzard hissedarları onaylamak için oy kullandıktan kısa bir süre sonra şirketin tacizle mücadele çabalarını inceleyen bir raporüyeler de oy kullandı Yönetim Kurulu aday listesini onaylamak— mevcut CEO Bobby Kotick’i içeren bir liste.

göre belge 21 Haziran’da yapılan başvuruda, yaklaşık 534 milyon hissedar önerilen Yönetim Kurulu lehinde oy kullanırken, sadece 62,5 milyon kişi önergeye karşı çıktı ve 2 milyon kişi çekimser kaldı. Söylemek yeterli, önerilen öğe kolayca geçti.

Oylama, Kotick’in Activision Blizzard’ın toksik çalışma kültürünü sürdürmedeki rolü nedeniyle defalarca eleştirilmesinden sonra geldi. Geçen Aralık ayında CEO, taciz ve saldırı iddiaları hakkında bildiklerini saklamakla ve yıllar önce bir asistanını öldürmekle tehdit etmekle suçlandı. Bununla birlikte, çalışanlara ve hissedarlara defalarca Kotick’in istifasını istemelerine rağmen, 2023’e kadar orada olacak gibi görünüyor.

Kotick’in Activision Blizzard’ın CEO’su olarak kalıp kalmayacağına gelince, bunu söylemek için henüz çok erken. Şu anda şirket, Microsoft tarafından 70 milyar dolarlık tarihi bir anlaşmayla satın alınma sürecinde. Bazı raporlar, Kotick’in satın alma işleminden sonra “15 milyon dolarlık altın paraşüt” alacağını ve çıkışının yakın olduğunu iddia ederken, diğerleri satın almanın ardından ne olacağından emin değil.

Bu ayın başlarında Activision Blizzard, yatırımcı sitesi aracılığıyla kendi iç soruşturmasının sonuçlarını yayınladı. Rapor, bireysel taciz olaylarını kabul etse de, üst düzey yöneticilerin tacizi görmezden geldiğine veya Kuruldan bilgi gizlediğine dair “hiçbir kanıt” bulunmadığını iddia etti.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1