Samsung, önceki modele göre %12 daha küçük, yalnızca 0,56 mikronluk rekor kıran küçük piksellere sahip ISOCELL HP3 adlı yeni 200 megapiksel görüntü sensörünü duyurdu.

Samsung ISOCELL HP3, yeni bir görüntü bindirme algoritması sayesinde daha hızlı otomatik odaklama ve daha iyi HDR sunacak. Yeni sensör, piyasada henüz akıllı telefon olmamasına rağmen, teknik olarak akıllı telefonlar için ilk 200 megapiksel sensör olan ISOCELL HP1’den dokuz ay sonra geliyor. O zamandan beri Samsung, piksel boyutunu 0,64µm’den 0,56µm’ye düşürmeyi başardı ve optik format şimdi 1/1.4″, öncekinden yaklaşık %20 daha küçük.Dört bitişik pikselden gelen bilgileri birleştirme teknolojisi, yüksek kaliteli 50 megapiksel fotoğraflar çekmenize olanak tanır. Gece fotoğrafları için 16:1 binning ve 12,5 megapiksel fotoğraflar için destek var.

Samsung ayrıca yeni Super-QPD otomatik odaklama çözümünü de sergiledi. Sensör ayrıca “minimum görüş alanı kaybı” ile 30 fps’de 8K video ve 120 fps’de 4K video çekebilir.

Geliştirilmiş Smart-ISO Pro özelliği, HDR kalitesini artırmak için artık üç düşük, orta ve yüksek ISO modundan gelen bilgileri birleştiriyor. ISOCELL HP3, 68 milyar tonu destekleyen önceki model HP1’den 64 kat daha fazla olan 4 trilyon renk tonuna (14 bit derinlik) sahip görüntüler üretir.

200 megapiksellik Samsung ISOCELL HP3 sensörü, rekor kıran küçük piksellerle tanıtıldı

Samsung, akıllı telefon üreticilerine ISOCELL HP3 örnekleri sunmaya hazır ve ilgili telefonların bu yıl seri üretiminin başlamasını bekliyor.genel-22