Roscosmos’un basın servisi, yerli bir uydu iletişim sistemi “Gonets” yaratma projesinin geliştirilmesi hakkında konuştu.Devlet şirketinin bir parçası olan Gonets Uydu Sistemi şirketi, Gonets-D1M çok işlevli kişisel uydu iletişim sisteminin AT-MN-2.1 ve Gonets-Case abone terminallerinin örneklerinin işlevsel testlerini zaten gerçekleştirdi.


Acil durum iletişimi için abone terminali Kasası

Bunu yapmak için, bir grup Roscosmos uzmanı, belirli bir rota boyunca bir arazi aracı üzerinde hareket etti ve kontrol noktalarına bilgi gönderdi: konum koordinatları ve metin mesajları. Aynı zamanda, rotadan uzakta bulunan diğer uzmanlar veri aldı ve uydu iletişiminin kalitesini kontrol etti.

Böylece, Gonets-Mobile abone terminalleri ve hücresel ağların kapsamı dışında operasyonel uydu iletişimi için tasarlanmış acil durum iletişimi Gonets için kişisel taşınabilir modül Case test edildi.

Acil durum iletişimi için abone terminali Kasası

Testler, engebeli arazide ve ormanlarda bulunan mobil nesnelerden uydu terminalleri tarafından koordinat ve test bilgilerinin iletilmesinin işlevselliğini doğruladı.

Roscosmos’a göre, Gonets uydu sisteminin ekipmanı kompakttır, uydu sinyalinin ayarlanmasını gerektirmez ve tüm hava koşullarında ve herhangi bir enlem ve boylamda çalışır.genel-22