Twitter yönetim kurulu Elon Musk tarafından 44 milyar dolarlık satın alma önerdi

Olarak elon musk ile birkaç ‘çözümlenmemiş meseleyi’ düzeltir heyecan, şirketin yönetim kurulu 44 milyar dolarlık satın almayı önerdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan yeni bir düzenleyici dosyada, Twitter yönetim kurulu, hissedarların Tesla CEO’su tarafından mikro blog platformundan önerilen 44 milyar dolarlık satın alma teklifini onaylamasını oybirliğiyle tavsiye etti. Misk.

Yönetim kurulu, “birleşme sözleşmesinin kabulü için oy birliğiyle (oy birliğiyle) tavsiyede bulunuyor” dedi.

“Twitter Yönetim Kurulu, ekteki vekaletnamede daha ayrıntılı olarak açıklanan unsurları göz önünde bulundurarak, birleşme sözleşmesinin uygun, birleşme ve birleşme sözleşmesinde öngörülen diğer işlemlerin adil, tavsiye edilebilir ve menfaatlere uygun olduğuna oybirliğiyle karar verdi. Twitter ve hissedarları” dedi.

Twitter’ın hisseleri yüzde 3 civarında artışla 38,60 dolara ulaştı.

Musk, 44 milyar dolarlık devralma anlaşmasıyla ilerlemeden önce Twitter ile hala birkaç “çözülmemiş mesele” olduğunu söyledi.

Katar Ekonomik Forumu’na hitap eden dünyanın en zengin adamı, platformdaki gerçek sayıda botun varlığını hala bilmeyi beklediğini söyledi.

“Turun borç kısmının bir araya gelip gelmeyeceği ve ardından hissedarların lehte oy kullanacağı sorusu var” dedi.

Twitter’da “ürünü kullanmaya” odaklanacağını ve mikro blog platformunun CEO’su olmak istemediğini söyledi.

Twitter’da sahte kullanıcıların ve botların varlığından rahatsız olan Musk, Mayıs ayında 44 milyar dolarlık devralma anlaşmasını askıya aldı.

Musk, Twitter’ın yanlış veya spam hesaplarının günlük para kazandıran aktif kullanıcılarının (229 milyon) yüzde 5’inden daha azını temsil ettiğini iddia eden bulgularına inanmadığını söyledi.

Twitter’ın algoritmasının kullanıcıları manipüle ediyor olabileceğini ve “çok bot dostu” kurallara sahip olduğunu söyledi.

Musk da sordu ABD Özel Güvenlik Görevlisi Twitter’ın kullanıcı tabanının sayısıyla ilgili iddiasının doğru olup olmadığını araştırmak için.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9