E-ticarete yayılmaya yönelik devam eden çabalarının bir parçası olarak Twitter bugün Shopify ile yeni bir ortaklık duyurdu. Anlaşma, Twitter’ın uygulama mağazası aracılığıyla Shopify’ın ABD’deki tüm satıcılarına sunulacak bir satış kanalı uygulamasını başlattığını görecek. Uygulama, satıcıların kendilerini Twitter’ın Alışveriş Yöneticisi’ne dahil etmelerine olanak tanır, sunulan gösterge paneli satıcıların ürün kataloğu araçlarına erişebildiği ve profilleri için diğer alışveriş özelliklerini etkinleştirebildiği sosyal medya şirketi tarafından.

Haber, Twitter’ın bu ayki “Ürün İndirimleri” özelliğinin tanıtımı ve Twitter’ın daha önceki mobil vitrinleri ve canlı alışveriş akışları dahil olmak üzere alışverişle ilgili özelliklerin son lansmanlarını takip ediyor. Bu arada Shopify, Twitter gibi iş ortağı entegrasyonları aracılığıyla verilen siparişlerin 2022’nin ilk çeyreğinde dört katına çıktığını söylüyor.

Satıcılar, Twitter hesaplarını Shopify yöneticilerine bağlamak için yeni satış kanalı uygulamasını kullanabilecek ve ardından Twitter’ın Alışveriş Yöneticisi ve diğer ücretsiz araçları ayarlayabilecek. Twitter “Profesyoneller” için oluşturuldu. Bu, Twitter’ın bu ayın başlarında duyurulan ve ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya’daki yerel işletmelerin sokak adresleri, iletişim bilgileri ve çalışma saatleri gibi bilgileri doğrudan profillerinde görüntülemesine olanak tanıyan Location Spotlight adlı yeni bir özelliği başlatmasını içeriyor.

Resim Kredisi: Twitter/Shopify

Şu anda tüccarlar Twitter Mağazaları, Mağaza Spot Işığı veya Konum Spot Işığı’nı etkinleştirebilir. Ancak şirket, tüccarlara bu özelliklerden birden fazlasını aynı anda etkinleştirme seçeneği sunmaya çalıştığını söyledi.

Shopify ve Twitter hesaplarını bağladıktan sonra satıcılar, ürün kataloglarını Twitter ile senkronize etmek için yeni uygulamayı kullanabilir. Bu, daha önce olduğu gibi, envanterin Twitter platformuna manuel olarak girilmesi gerekeceğinden önemli ölçüde zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Shopify katalogları değiştikçe, bunlar da Twitter’ın Alışveriş Yöneticisi ile senkronize edilecek.

Bu özelliği daha önce benimseyen biri, @TrixieKozmetikbunun bir gelişme olduğu konusunda hemfikirdi.

“Twitter satış kanalı, müşterilerimizle nerede olurlarsa olsunlar buluşmayı daha hızlı ve kolay hale getiriyor. Otomatik senkronizasyon, çok zaman kazanmamıza yardımcı olacak ve satış kanalı, ürünleri satmak ve müşterilerle etkileşim kurmak için halihazırda bağlantı kurduğumuz iki platformu kolayca birbirine bağlamama izin veriyor,” dedi Trixie Cosmetics Kıdemli Sosyal Medya Müdürü Jessica Stevens. duyuruda.

Resim Kredisi: Twitter/Shopify

Envanter senkronize edildiğinde, satıcılar Twitter Mağazalarını kullanabilir ve Mağaza Spot Işığı müşterilerin ürünlerini sosyal medya platformunda keşfetmelerine ve satın almalarına yardımcı olacak özellikler. Bu işlemler tacirin kendi web sitesinde gerçekleştirilecektir. Twitter, bununla ilgili olarak Twitter Mağazaları ve Mağaza Spotlight’ın da beta testinden çıktığını ve ABD’deki tüm tüccarların kullanımına sunulacağını söyledi.

Shopify Ürün Direktörü Amir Kabbara yaptığı açıklamada, “Potansiyel müşterilere bulundukları yerde ulaşmak, Shopify tüccarlarının başarısı için kritik öneme sahiptir” dedi. “Twitter, sohbetlerin gerçekleştiği yerdir ve sohbetler ile ticaret arasındaki bağlantı hayati önem taşır. Twitter ile ortaklığımız ve Twitter satış kanalının lansmanı, tüccarların platformda halihazırda yaptıkları konuşmalara sorunsuz bir şekilde ticaret getirmelerini sağlayacak, ”diye ekledi Kabbara.

Twitter, Twitter’a daha fazla e-ticaret markası getirme potansiyeli görüyor, çünkü bu şirketler aynı zamanda Twitter’ın reklamveren tabanının önemli bir bölümünü oluşturuyor. şirket olarak açıkladı Geçen yıl, insanların Twitter’da bir şeyler satın almasına yardımcı olmayı hedefliyor, çünkü bu aynı zamanda reklamcıların müşterilerini bulmasına ve bu ilişkilere sahip olmaya devam etmesine yardımcı oluyor.

Meta’nın kendi ödeme sistemi Meta Pay (önceden Facebook Pay) kullanılarak birçok alışveriş işleminin uygulama içinde gerçekleştiği Meta’nın e-ticaret çabalarının aksine, Twitter, kullanıcıların tıklamalarını markaların kendi web sitelerine yönlendirir. Ancak Meta’nın daha gelişmiş bir e-ticaret stratejisi var ve Instagram uygulamasında “Mağazalar” sekmesine sahip. Karşılaştırıldığında, Twitter Mağazaları bu şekilde merkezileştirilmemiştir – bireysel işletmelerin Twitter profillerinde bulunurlar.

Twitter, 2021’de platformunda işletmelerden bahseden 6,5 milyar tweet olduğunu belirterek e-ticaret potansiyelini de vurguladı. Son zamanlarda Product Drop’ları duyururken de belirttiği gibi, Twitter kullanıcıları zaten uygulamasında markalar ve ürünler hakkında sohbet ediyor, bu nedenle bu müşterilerin işlemi Twitter üzerinden tamamlamasına izin vermek bir sonraki adım olarak mantıklı.

Şirket, piyasaya sürülmeden önce Shopify uygulamasını kaç markanın test ettiğini paylaşmayı reddetti ve şu anda kaç işletmenin Twitter Mağazaları’nı benimsediğini açıklayamadı.

Twitter ortaklığı, Shopify’ın, en son ticari yeniliklerini paylaşmaya devam edeceği, yılda iki kez düzenlenen yeni vitrini Editions’ın bir parçası olarak bugün yaptığı çeşitli ürün duyurularından biriydi. Şirket ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra sırasıyla iPhone’da Tap to Pay ve Google’da yerel envanter konusunda diğer büyük teknoloji şirketleri Apple ve Google ile bağlantı kurduğunu duyurdu.

genel-24