Twitter, “önümüzdeki haftalarda” Twitter Notes adlı yeni bir uzun biçimli blog özelliğini başlatmaya hazır. rapor TechCrunch.

Böyle bir özelliğin sızıntıları ve raporları aylardır ortalıkta dolaşıyor. Mayıs ayında, uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong bir özelliğin paylaşılan ekran görüntüleri Kullanıcıların resimler, bağlantılar ve gömülü tweet’lerle tamamlanmış biçimlendirilmiş blog gönderileri yazmasına izin veren Twitter Notları veya Twitter Makaleleri olarak adlandırılır. Aynı aracın daha fazla ekran görüntüsü Nisan ayında başka bir uygulama araştırmacısı olan Nima Owji tarafından paylaşıldı.

Göre TechCrunch, özelliğe şu anda Notes adı veriliyor ve Twitter uygulamasının beta sürümlerinde önemli bir yer veriliyor. Ancak özelliğin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulmaya hazır olduğu bildirilse de, daha fazla deneme ile ertelenebilir.

Twitter’a uzun biçimli yazı eklemek, uzun süredir kısa biçimli yazıyla tanımlanan platformun karakterini büyük ölçüde değiştirebilir (başlangıçta tweet’ler yalnızca 140 karakter uzunluğundayken, 2017’de 280 karaktere iki katına çıkmadan önce). Öte yandan, Twitter tartışmalı bir şekilde, tweet dizileri veya başkalarının makalelerinin tweet’lenmiş ekran görüntüleri veya kullanıcıların kendi yazıları (genellikle iOS Notes uygulamasında yakalanır) şeklinde paylaşılan daha uzun yazılı notlarla doludur.

Uzun biçimli yazıyı platformuna dahil ederek Twitter, potansiyel olarak bu gönderilerin değerinden daha fazlasını elde edebilir. Makaleleri veya notları doğrudan Twitter’da yayınlamak, metni pazarlama ve arama amaçları için dizine eklenebilir hale getirecektir. Ayrıca şirketin yeni ortaya çıkan Haber Bültenleri özelliğiyle de uyumlu olabilir. 2021’de Twitter, Substack gibi rakipleriyle rekabet etmek için haber bülteni şirketi Revue’yi satın aldı ve o zamandan beri Revue haber bültenlerini kullanıcıların Twitter profilleri. Bununla birlikte, özellik henüz daha geniş bir popülerlik kazanmış gibi görünmüyor.

genel-2