T-Mobile, Verizon ve AT&T, reklamlarında her zaman Amerika’nın en iyi 5G ağı olduğunu iddia ediyor. T-Mobile bununla daha fazla övünüyor ve eğer ortaya çıkarsa, bu doğru. PCMag’in yıllık En İyi Mobil Ağ testi (önceden En Hızlı Mobil Ağ testi olarak biliniyordu) sırasında, T-Mobile, arka arkaya ikinci yıl için Verizon ve AT&T’yi En İyi Mobil Ağ olarak kazandı.

PCMag T-Mobile unvanını, testçilerin Verizon ve AT&T’ye karşı performansını ölçmek için ülke çapında 10.000 mil yol kat etmesinden sonra verdi. Test, Samsung Galaxy S22+ akıllı telefonları kullanarak her bir mobil operatörün güvenilirliğini test etmek için 30 şehir ve altı kırsal bölgeye arabayla gitmeyi içeriyordu. Beklendiği gibi, T-Mobile bu yarışmayı 30 şehirden 18’inde kazandı, onu sekiz ile Verizon ve dört ile AT&T izledi.

Getty Images aracılığıyla Jaap Arriens/NurPhoto

T-Mobile ayrıca hız, özellikle yükleme ve indirme hızları açısından rakiplerini geride bırakarak “Amerika’nın en hızlı 5G ağı” olma sloganını destekledi. Taşıyıcı, dokuz şehirle Verizon ve iki şehirle AT&T ile karşılaştırıldığında, 30 şehirden 19’unda en hızlısıydı. PCMag’in raporu, T-Mobile’ın kırsal alanlarda daha iyi performans gösterdiğini kaydetti, ancak Kuzeydoğu’da hala Verizon ve AT&T’den daha fazla kırsal ölü bölgeye sahip olduğunu açıkladı.

T-Mobile’ın Verizon ve AT&T’yi toz içinde bırakmasının nedeni, orta bant 5G’den kaynaklanıyor. Kuzeybatı, Washington Eyaleti ve Georgia’nın kırsal alanlarında yetersiz kalmasına rağmen, Kuzeydoğu’daki bölgeler.

Bu arada Verizon ve AT&T, Şubat 2021’de bir açık artırmada satın alınan orta bant 5G’yi kullanarak T-Mobile ile kendi aralarındaki boşluğu kapatmak için acele ediyorlar. Verizon 5G ağını hemen çalıştırmaya başlarken, AT&T gerekli ekipmanı bekliyordu. inşa et. İkinci taşıyıcı, gelecek yıl 5G ağına sahip olmayı umuyor.


genel-19