Şehir kurma oyunları ve PC oyunları 80’lere kadar el ele gider, ancak oyuncuların bu türe olan iştahı hala çok canlı ve tekmeliyor – şehir kurma oyunlarının şu anki şampiyonunun gösterdiği gibi Şehirler: Skylines satışları devasa boyutlara ulaştı 12 milyon işareti.

Şehirler: Skylines, EA’nın 2013 SimCity oyununun piyasaya sürülmesiyle ilgili genel hayal kırıklığından yararlandıktan sonra, yedi yıl önce lansmanından bu yana şehir yönetimi oyunlarının hayranları arasında yüksek puan aldı. Bu başarı, yalnızca sunulan çok çeşitli Cities: Skylines modlarının yanı sıra başlık için yayınlanan çok sayıda resmi DLC sayesinde büyümeye devam etti.

Muhtemelen bu dönüm noktasını etkileyen faktör, oyunun yakın zamanda bir Humble Bundle’da sadece bir dolara mevcut olması ve bir dizi Cities: Skylines DLC’de sunulan önemli indirimlerdir. Yine de, şehir kurma oyunlarının hayranları, bu tür için hala sağlam bir ilgi temeli olduğunu görmekten memnun olacaklar.

Geliştirici Paradox Interactive, oyunun başarısı için oyunculara teşekkür eden kısa bir video ile dönüm noktasını kutladı:

Kutlama fragmanında vurgulanan, 25 Ocak’ta gelen ve oyuncuların genişleyen endüstri merkezlerine eklemeleri için havadan ve karadan çok sayıda ulaşım seçeneği ekleyen Cities: Skylines Airports genişlemesiyle oyun hala çok fazla destek görüyor.

Şehir inşaatçıları sıkışıksanız, PC Gaming Show’da daha fazla dağın tepesindeki Laysara: Summit Kingdom’ı gördük ve tren temalı sim Sweet Transit kısa süre önce Steam Next Fest etkinliğinin bir parçası olarak ücretsiz bir demo aldı.oyun-2