Google gibi şirketler tarafından kullanılan bir B2B satış platformu olan Trompet, Lightbird Ventures liderliğindeki bir tohum öncesi finansman turunda 1,6 milyon sterlin topladı.

Londra merkezli girişim, sermayeyi çalışan sayısını artırmak ve uluslararası büyümeye hazırlanmak için kullanacağını söyledi.

Trompet’in kurucu ortağı Rory Sadler şunları söyledi: UKTN: “SaaS olarak [software as a service] Ölçeklendirmede ürün odaklı bir büyüme yaklaşımı benimseyen araçla, çoğu müşteriyi AB’den uzaktan destekleyebiliyoruz. Ancak ana uluslararası genişleme planımız, pazar büyüklüğü ve beraberinde gelen fırsatlar nedeniyle ABD’ye girmek olacak.”

Platformu, satışta çalışanların uygulama programlama arabirimlerini (API’ler) kullanarak mikro siteler oluşturmasına olanak tanır ve herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmez.

Trompet, daha önce gece hayatı karşılaştırma sitesi DesignMyNight’ı kuran Nick Telson ve Andrew Webster için en son girişim. Parite 2019’da işten ayrıldı ve eski Hotjar satış lideri Rory Sadler ile Trompet’i başlattı.

Sadler, “Kariyerim boyunca sayısız satış varlıklarını tasarlamanın ve kişiselleştirmenin ve karmaşık alıcı yolculuklarında gezinmenin acılarını bizzat deneyimledikten sonra, trompetin endüstri çapındaki bu sorunların cevabı olduğuna eminim,” dedi.

Trompet, finansmanı mühendislik, pazarlama ve ticari ekiplerinde işe almak için kullanacak.

Sadler, “Bu kusursuz deneyim, alıcı yolculuklarını hızlandırır ve optimize ederken, artan sayıda yönetici satış görevlisinin karşı karşıya kaldığını azaltır,” diye ekledi.

2021 yılında kurulan Trompet, Otta, Datadog, Deel ve GoCardless tarafından da kullanılıyor.

Ön tohum ayrıca Triple Point Ventures, Haatch, Anamcara Capital’in yanı sıra Cognism gibi şirketlerden melek yatırımcıları da çekti.

Lightbird Ventures yönetici ortağı Thomas Meier şunları söyledi: “Şirketlerin, alıcıların karar verme sürecini etkinleştirmek için teknolojiyi kullandığı ve satış sürecinde dönüşüm oranlarını artırmak için veri ve katılım ölçümlerinden yararlandığı büyük bir pazar değişimi görüyoruz.”

Rakipler arasında, bu yılın başlarında tohum turunda 2 milyon sterlin alan B2B satış platformu Workbounce ve Mart ayında görünmezlikten çıkan satış otomasyonu girişimi Avnio yer alıyor.genel-11