Blockchain tabanlı ödeme şirketi Roxe Holdings, konuya aşina olan insanlara göre, boş çek şirketi Goldenstone Acquisition Limited ile 3.65 milyar dolarlık (yaklaşık 28.500 rupi) bir birleşme yoluyla halka açılmak için bir anlaşmaya yaklaşıyor.

Anlaşma, kripto para birimlerinin değer kaybetmesi ve yatırımcıların kısmen hayal kırıklığı yaratan getiriler nedeniyle bu tür özel amaçlı satın alma şirketlerine (SPAC’ler) olan ilgilerini büyük ölçüde kaybetmesiyle elverişsiz bir piyasa ortamını destekliyor.

Kaynaklar, Roxe yatırımcılarından hiçbirinin hisselerini satmayı planlamadığını söyledi. Goldenstone, bu yıl Mart ayındaki ilk halka arzında sadece 57.5 milyon $ (yaklaşık 440 crore Rs.) topladı ve bu, anlaşmanın değerinden çok küçük bir miktardı. Kaynaklara göre, belirli hisse senedi fiyat hedeflerine ulaşılırsa, Rox yatırımcıları birleşik şirkette ek hisseler için kazanç elde etme hakkına da sahiptir.

Kaynaklar, resmi bir duyurudan önce anonimlik talep ederek, Salı günü daha sonra bir anlaşma açıklanabileceğini söyledi.

2019 yılında kurulan Roxe, bankaları, ödeme firmalarını ve havale şirketlerini birbirine bağlayarak özel blok zinciri tokenlerini kullanarak sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırıyor. Piyasa değeri değişken olan kripto para birimleri kullanmaz.

Bitcoin, Aralık 2020’den bu yana ilk kez 18 Haziran’da 20.000 doların (yaklaşık 15 yüz bin Rs) altına düştü. Bu yıl yaklaşık yüzde 60 düştü. Genel kripto pazarı yaklaşık 900 milyar dolara (yaklaşık 7.000 rupi) düştü.

Bu, Roxe’un kurucusu Haohan Xu’nun, bu yılın başlarında kripto borsası Apifiny’yi 530 milyon dolarlık (yaklaşık 4.100 rupi) bir anlaşmayla halka açmayı kabul etmesinin ardından bu yılki ikinci SPAC birleşmesi olacak.

Dealogic’in verilerine göre, geçtiğimiz birkaç yıl içinde halka açılan yaklaşık 600 SPAC hala anlaşmaları tamamlamaya çalışıyor. Endüstri takipçisi Spac Research’ten alınan verilere göre, 2022’ye altı aydan biraz daha uzun bir süre içinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde 26 SPAC birleşmesi sonlandırıldı. Bu, 2021’in tamamında toplam 18 ve 2020’de yedi ile karşılaştırır.

© Thomson Reuters 2022


Hint borsalarında kripto para fiyatları

En son teknoloji haberleri ve incelemeler için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Google’ın Chrome İndirme Menüsüne Sürükle ve Bırak Özelliği Ekleme Üzerinde Çalıştığı Bildirildi

genel-8