VKontakte sosyal ağındaki Avtograd News içeriden öğrenenlere göre, AvtoVAZ bugün ABS ve ERA-GLONASS’tan yoksun bir Lada Niva Legend ve Lada Niva Travel SUV deneme grubu yayınladı.

Yarısı (13 adet) “klasik” Niva Legend ve diğer yarısı daha modern Niva Travel olmak üzere toplam 26 araba üretildi. Bundan önce, montaj tek kopya halinde test modunda gerçekleştirildi.ABS sisteminin ve ERA-GLONASS acil müdahale ünitesinin olmamasına ek olarak, bugün montajı yapılan Lada Niva Legend ve Lada Niva Travel’da yerli olarak üretilen yeni emniyet kemerleri de yer aldı. Şimdiye kadar, hava yastığının arabalarda bırakılıp bırakılmadığı sorusu kaldı.

Halka açık Avtograd haberlerini yöneten kişi Tolyatti’de yaşıyor ve AvtoVAZ’da çalışıyor, bu nedenle içeriden biri tarafından yayınlanan bilgiler güncel ve neredeyse her zaman güvenilir. Ayrıca seri üretime başlamalarının bu yılın sırasıyla Temmuz ve Ağustos aylarında planlandığını da sözlerine ekledi.

Neyi reddettiler?  Basitleştirilmiş Lada Niva Legend ve Lada Niva Travel'ın ilk partisi çıktı

AvtoVAZ’ın ilk basitleştirilmiş modeli, hava yastıkları, ABS, ESP ve ESC elektronik sistemleri, emniyet kemeri ön gerdiricileri, immobilizerli standart güvenlik sistemi ve ERA-GLONASS acil müdahale sistemi bulunmayan Lada Granta Classic’22 idi. Arabanın fiyatı 678.300 ruble’den başlıyor.

Bugün, Lada Niva Legend’in ve Lada Largus’un Temmuz ayında seri üretileceği zaten bildirildi.genel-22