Janet Yang“Sektördeki Asyalı-Amerikalıların vaftiz annesi” olarak tanımlanan ve başarılı olmaya aday olduğu söylenen kıdemli Hollywood yapımcısı. David Rubin Ağustos ayında, son üç yıldır genel vali ve son bir yıldır da başkan yardımcısı olarak görev yaptığı Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin yönetim kurulu başkanlığını Salı günü yaptı. akşam, bir sütunun adandığı ve onuruna bir akşam yemeğinin verildiği Academy of Motion Pictures Müzesi’nde.

If Yang – Çin ve Hollywood film endüstrilerini birbirine bağlayan Çinli göçmenlerin kızı gibi filmlerde yapımcı olarak hizmet vermeden önce Sevinç şans kulübü ve İnsanlar, Larry Flynt’e Karşı – Salı günkü toplantıdan önce Akademi yönetim kurulu başkanlığını aramayı planlamıyordu, onu kutlamak için kaç endüstri oyuncusunun geldiği düşünülürse, bundan sonra yapmamak delilik olurdu.

İçinde bir sütunun adanmışlığı Renzo Piyano– tasarlanmış müze – adanmış diğer sütunların yanı sıra Barbra Streisand, Tom Hanks ve Rita Wilson, Bob Iger ve Söğüt Körfezi, Lauren Blum ve Jason Blum, Christopher Nolan ve Emma Thomas, JJ Abrams ve Katie McGrath, Jeff Skoll ve miki lee – Akademi Müzesi müdürü/yeni işe alınan Akademi CEO’su tarafından temsil edildi Bill Kramerve onu takip eden akşam yemeği gibi, bir bağışla mümkün oldu. Julia S. Gouwşu anda Akademi Müzesi’nin mütevelli heyetinde görev yapan Doğu-Batı Şeria’nın emekli başkanı ve COO’su.

Çin yemeklerinden oluşan bir büfenin de yer aldığı akşam yemeğine, çok sayıda Akademi yöneticisi ve 93 yaşındaki efsanevi aktörden çeşitli ileri gelenler katıldı. James Hong ile Katherine HoColdplay’in “Yellow” şarkısını coverlayan şarkıcı Çılgın Zengin Asyalılar. Konuşmacılar arasında Kramer; Rubin (hem kendisi hem de giden Akademi CEO’su adına Şafak HudsonCOVID’ye yakalandıktan sonra katılamayanlar); GoldHouse CEO’su ve kurucu ortağı Bing Chen; Kaliforniya Eyaleti Sayman fiona anne; Jim Henson Şirketi CEO’su lisa henson; ve oyuncu Daniel Dae KimYang hakkında, “Bu onun aldığı bir sütun olması çok uygun, çünkü o pek çok kişi için öyle oldu” dedi.

Uzun süredir Akademi üyesi olan Yang, organizasyonun çeşitlilik baskısına daha fazla dahil oldu. 2016 Oscar taslağının ardından hangisinde Chris Kaya Asyalı çocukları bir şakanın kıçı olarak kullandı (Salı günü Rubin bunu “uygunsuz ve duyarsız bir skeç” olarak tanımladı), konuşmasına “Gerçekten hayal gücümün ötesinde etkilendim” diyerek başladı. Daha sonra, çoğunluğu Asya kökenli insanlardan oluşan izleyicilere şaka yaptı: “Bunu kabul ettim çünkü ‘Birincisi, Asyalı olmayanların azınlık olmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemeleri için bir fırsat’ diye düşündüm – hoş geldiniz. topluluğumuz için biz vahşi bir grubuz!” “Ayrıca hayatımda sevdiğim, birlikte çalıştığım, beni ayağa kaldıran, bana gerçekten ilham veren birçok insanla kutlamak için bir fırsattı. Bu sütun sadece bir bahane.” Ve hayatından ve kariyerinden önemli anların bir slayt gösterisini anlattıktan sonra, sütununu Hudson ve Rubin’e adadı.

Kısa bir not: Festivaller için Akademi Müzesi’ne giderken efsanevi söz yazarına rastladım. Diana WarrenO gün erken saatlerde Akademi yönetim kurulu tarafından Kasım ayındaki Governors Awards’da fahri Oscar almak için aday gösterildiğini öğrenen . 13. kez en iyi orijinal şarkı Oscar nedime, beni kendine has kötü ağızlı mizahıyla selamladı: “Artık kahrolası bir ezik değilim!”

Toplantının içinde, bu yılki dört Vali Ödülü’nün nasıl onurlandırıldığı hakkında biraz bilgi toplayabildim – Warren, Michael J.Fox, Euzhan Palcy ve Peter Weir – yönetim kurulu tarafından seçildi. Bana kısa film/uzun metraj animasyon şube valisi olduğu söylendi. Bonnie Arnold Hersholt için önerilen Fox – Geleceğe Dönüş daha önce hiçbir Oscar’a aday gösterilmemiş olan yıldız – ve bu fikir ezici bir onayla karşılandı. müdürler şube müdürü Ava DuVernay şampiyon Palcy. Ve üç müzik şubesi yöneticisi, Warren’ın nihayet tanınması için nihayetinde oybirliğiyle yapılan bir baskıya öncülük etti; Davayı hazırlamaya yardımcı olacak kısa bir video sunumunun eşlik ettiği tek aday olduğu için açıkça birlikte hareket ettiler. İşe yaradı!sinema-2