YouTube videosunun ekran görüntüsü

Marques Brownlee’nin videosundaki Nothing Phone’un (1) arka yüzüne bir bakış.
Ekran görüntüsü: YouTube / MKBHD

OnePlus’ın kurucu ortağı CEO Carl Pei’nin akıllı telefon beyni, bir kez daha hype makinesinin etkinliğini test ediyor. Şirket şu anda ekonomik kulaklıkları ile tanınıyor, kulak (1), bu da 100 $ ‘lık paranın karşılığını oldukça etkileyici bir patlama sunuyor. Ayrıca, yaklaşmakta olan lansmanı için durmaksızın alay ediyor. Telefon (1)ilk Android amiral gemisi, akıllı telefonun yetenekleri hakkında bir bakışın ötesinde birçok somut ayrıntı sunmadan başlatıcı ile paketlenmiştir. Bugün, telefonun aydınlatma sistemine bir bakış ve ön sipariş için erken bir fırsat ile hype makinesi devam ediyor. BT.

Hiçbir Şey Telefonunun “Glif Arayüzü” Aydınlatma

İçinde en son video ünlü YouTuber’dan Marques Brownlee’den (MKBHD olarak da bilinir), sonunda akıllı telefonun seçim çerçevesi özelliklerinden birini görüyoruz: ışıklı kasası. Ama aynı şeylerden sıkılan Android kullanıcılarını ikna etmek için yeterli olup olmadığı merak konusu. Samsung ve Google Hikaye, bu şeyin körü körüne bin doları düşürmeye değer olduğunu.

Cihazın arkası, fütüristik bir desene gömülü 900 ayrı LED ile Nothing’in “glif arayüzü” olarak bilinir. Sırtın şeffaf estetiği, aynı Hiçbir Şey tomurcuklarını oldukça andırıyor.

Videoda Brownlee, arkadaki tüm şeritlerin bildirimleri göstermek için nasıl aydınlandığını gösterirken, Apple’ın iPhone aksesuarlarıyla birlikte MagSafe halkasından bir estetik ödünç alan orta daire, kablosuz şarj mı yoksa kablosuz mu şarj ettiğinizi belirtmek için yanar. başka bir cihazı ters kablosuz şarj etme. Bu son özellik, cihazın dışında ışıklı parçalar olmadan Google’ın Pixel cihazlarında ve Samsung’un amiral gemisi Galaxy serisinde zaten mevcut.

Brownlee bize zil sesinin arka ışıklarla nasıl senkronize olduğunu gösteriyor.
gif: YouTube / MKBHD

Ayrıca Hiçbir şey akıllı telefon ile şarj ilerlemenizi görmek için ekranı açmak zorunda kalmazsınız. Bunun yerine, ilerlemeyi görmek için arkadaki alt ışık şeridini kontrol edebilirsiniz. Eski ve flip telefonların Android telefonları gibi, bu arka ışıkları on yerleşik zil sesiyle birlikte yanıp sönecek şekilde programlayabilirsiniz. Ekstra ışığa ihtiyacınız varsa, LED’ler fotoğraflar için dolgu ışığı olarak kullanılabilir.

Videoda görebildiğim kadarıyla, Nothing Phone (1) kesinlikle harika görünüyor. Ancak bu özel tasarım paradigmasının oyunun kurallarını değiştirdiğini mutlaka görmüyorum. Yıllar boyunca Android telefonların farklı bir estetiğe dayalı olarak yollarını açmaya çalıştıklarını gördük (unutmayın). Sıradaki Robin?) İlk lansmanın ötesinde çok az başarı ile.

zaten yapabilirsin Hiçbir Şey Telefonuna teklif ver

Brownlee’nin videosundan Nothing Phone’u (1) oluşturan bileşenlerin geri kalanı hakkında pek bir şey duymayacaksınız, ne de öğreneceksiniz. telefonun tamamen nasıl çalıştığı hakkında. 12 Temmuz’daki bir etkinlikte hiçbir şey ayrıntıların geri kalanını açıklamayacak (mümkün gibi görünen o zamana kadar biraz alay etmeye devam etmeye karar vermedikçe).

Düzgün görünen arkaya bakan LED’ler konusunda heyecanlıysanız, şunları yapabilirsiniz: ön sipariş için teklif ver Hiçbir Şey Telefonunun (1) ilk 100 biriminden DropX, StockX’in bir yan kuruluşu. Bunun nasıl çalışacağını ve bu site üzerinden satış yapmayı planlayıp planlamadığını netleştirmek için şirkete ulaştım.

İçinde öne çıkan bir şey açık artırma açıklaması “Nothing Phone (1), Kuzey Amerika’da tam olarak desteklenmemektedir.” Hiçbir şey ABD’deki taşıyıcı ortaklıklarını tamamlamadığı için, piyasaya sürülmeden önce bir şey vaat etmemeyi tercih ediyor olabilir.

Açık artırma ile anlaşılan hiçbir şey gibiPei’nin çıkışından bu yana denizaşırı ülkelerdeki büyük sahiplerinin kollarına giren Carl Pei’nin eski sevgilisi OnePlus’a benzer bir lansman stratejisi izliyor. OnePlus ilk olarak 2014’te piyasaya çıktığında, şirket bir münhasırlık havası pazarlamaya yardımcı olmak için yalnızca davetli bir kampanya kullandı. Ve işe yaradı, telefonlar olduğu gibi şimdi uygun Yıllarca yalnızca çevrimiçi satışlardan sonra çoğu ABD taşıyıcısında.

Ancak, Hiçbir Şeyin bu fırsata sahip olup olmayacağı merak konusu.. Resmi etkinliğe kadar ABD taşıyıcı desteğine sahip olup olmadığını bilemeyeceğiz. Ancak onsuz, Telefon (1) varışta ölmüş olabilir. Apple ve Samsung devam ediyor ABD listelerine hakim pazar payında ve her ikisine de kısmen taşıyıcı ilişkileri yardımcı oluyor. Gadget hype, bitmek bilmeyen bir pandemiden geçen bir toplumun sıkıntılarından kurtulmaya yardımcı olmak için harikalar yaratabilse de, en azından Apple’ı tahtından indiren şey olması pek mümkün değil. Pei’nin amaçladığı şekilde.

genel-7