Google Haberler, kullanıcıların yerel haberleri bulmasını kolaylaştıran yeni bir masaüstü tasarımı başlattı. Yeniden tasarım, bu yıl Google Haberler’in 20. yıldönümünü kutlayacak. Yeni masaüstü tasarımı, brifing, yerel haberler ve en çok tercih edilenler bölümünüz tek bir sayfada farklı sütunlarda görüntülenecek şekilde özelleştirilecek. Teknoloji devi, hizmeti kapattıktan yaklaşık sekiz yıl sonra İspanya’daki haber toplayıcısını yeniden açtığını da duyurdu. Birkaç ay önce Google, yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için Arama ve Haberler’de güncellemeler yaptı

Google açıkladı Blog yazısı masaüstü yeniden tasarımının “En çok okunan haberler, Yerel haberler ve sizin için kişiselleştirilmiş seçimleri sayfanın en üstüne getirdiğini” söyledi. Kullanıcılar artık yerel haberler bölümüne birden fazla konum eklemek için filtre düğmesini kullanabilir. Bu, seçtikleri şehirler hakkında haber almalarını sağlayacaktır.

Kullanıcılar ayrıca görünen konuları özelleştirme seçeneğine de sahiptir. Konularınız bölümünün sağ üst köşesindeki mavi özelleştir düğmesini tıklayarak konu ekleyebilir, kaldırabilir veya yeniden sıralayabilirsiniz.

Amerikan teknoloji devi, hizmeti kapattıktan yaklaşık sekiz yıl sonra İspanya’daki haber toplayıcısını yeniden açtığını da duyurdu. Google, Kasım 2021’de, Madrid’in üçüncü taraf çevrimiçi haber platformlarının ücretlerle ilgili olarak içerik sağlayıcılarla doğrudan pazarlık yapmasına olanak tanıyan 2019 AB telif hakkı yasasını onaylamasının ardından Google Haberler’in bir tarih belirlemeden İspanya’ya döneceğini duyurmuştu. Bu, Google’ın artık İspanya’nın tüm medya endüstrisine bir ücret ödemek zorunda olmadığı ve bunun yerine bireysel yayıncılarla pazarlık yapabileceği anlamına geliyor.

Bu Nisan ayında Google, yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için Arama ve Haberler’de güncellemeler yaptı. Geçen yıl, kullanıcıları hızla gelişen hikayeler hakkında bilgilendirmek için Arama’yı değiştirdi ve Bu sonuç hakkında bir bölüm ekledi. Bu özellik şu anda 20’den fazla dilde mevcuttur. Artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki İngilizce aramalarda bu bildirimler, kullanıcılara çevrimiçi haber sonuçlarını nasıl değerlendirecekleri konusunda da bilgi verecek. Arama devleri, kullanıcıların çevrimiçi bilgi kontrol araçlarını güvenilir bir şekilde kullanmaları için ipuçları da paylaştı.


En son teknoloji haberleri ve incelemeler için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

OnePlus Nord 2T 5G, OnePlus Hindistan Sitesinde Yanlışlıkla Listelendi, Varyantlar Bahşiş Verildi: Rapor

genel-8