Far Cry 5 Xbox Game Pass çıkış tarihi çıktı. Popüler birinci şahıs aksiyon-macera atıcı oyunu Far Cry’nin beşinci bölümü, 1 Temmuz’da PC, konsol ve bulut için Xbox Game Pass’te satışa sunulacak. Bu, abonelerin Far Cry 5’i bu platformlarda hiçbir ek ücret ödemeden oynayabileceği anlamına gelir. Başlık, 2018’de Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldükten yaklaşık dört yıl sonra Xbox Game Pass’e geliyor.

Ubisoft Montreal ve Ubisoft Toronto tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan Far Cry 5, Montana, Amerika Birleşik Devletleri’nin kurgusal bir bölgesi olan Hope County’yi kurtarmak için çeşitli direniş gruplarıyla bir araya gelen isimsiz bir genç şerif yardımcısı olarak oynamanıza izin veriyor. Joseph Seed adında karizmatik bir zorbanın pençeleri.

Far Cry 5 İnceleme

Far Cry 5, görseller ve oynanış özelliklerine yönelik övgüyle genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Ancak çoğu eleştirmen, ana hikayeden ve karakter gelişiminden çok fazla etkilenmedi. Ayrıca, dini fanatizm ve ABD’de aşırı sağ siyasi hareketlerin yükselişi gibi temaları araştırırken tartışmaları alevlendirme potansiyeline sahip olduğuna dair bir algı vardı. Buna rağmen, Far Cry 5, ilk haftasında 310 milyon $ (yaklaşık 2,423 rupi) hasılat elde ederek Fry Cry franchise tarihindeki en hızlı satan oyunu sunmaya devam etti. Başlığa verilen ezici tepki, 2019 spin-off’u Far Cry New Dawn ve 2021 devamı Far Cry 6’nın yolunu açtı.

Far Cry 5’in yanı sıra futbol oyunu FIFA 22 ve Uzak Doğu’dan ilham alan aksiyon oyunu Naraka: Bladepoint’in efsaneleri 23 Haziran’da Xbox Game Pass’e geliyor. Ayrıca bilim kurgu masa üstü rol yapma oyunu Shadowrun üçlemesi ve strateji oyunu Total War: Three Kingdoms, sırasıyla konsol, bulut ve PC için zaten mevcut.

Far Cry 5, 1 Temmuz’da Xbox Game Pass’e geliyor.
genel-8