Excel hücrelerine resim nasıl eklenir

Microsoft uygulamalar, öğrenciler ve çalışan profesyoneller için kılık değiştirmiş bir nimettir. Word’de rapor yazmaktan, üzerinde sunum yapmaktan Prizüzerinde elektronik tablolar oluşturma Exceltoplantıların yapılması Takımlar ve daha fazlası. Pek çok kullanıcının bilmediği böyle bir özellik, excel hücrelerine resim eklemektir. Kullanıcılar, Excel hücrelerine resimler ekleyerek elektronik tablolarını daha bilgilendirici ve çekici hale getirebilirler.

Excel sayfalarına, Microsoft uygulaması (yerleşik olarak gelir) veya Google E-Tablolar aracılığıyla erişilebilir. Google E-Tablolar üzerinde çalışmanın yararı, kullanıcıların bu tür özel bir yazılım olmadan doğrudan web tarayıcısında excel sayfasını düzenlemelerine izin vermesidir. Birden fazla kişi aynı e-tablo üzerinde aynı anda gerçek zamanlı olarak çalışabilir. Kullanıcılar, diğer kullanıcılar tarafından yapılan değişiklikleri de görebilir. Tek ihtiyacın olan bir Google Çalışma Alanı Bu özelliklere erişmek için hesap.

1.

Ekle sekmesine tıklayın

2.

Resim seçeneğine tıklayın

3.

‘Resim Ekle’ iletişim kutusu görünecektir

4.

Excel sayfasına eklemek istediğiniz resimleri seçin

5.

Ekle düğmesine tıklayın

6.

Resmi, hücreye sığacak şekilde yeniden boyutlandırın

7.

Resmi hücrenin içine yerleştirin


Excel hücrelerine resim eklemenin zor bir iş olmadığı oldukça açıktır, ancak onları yeniden boyutlandırmak ve fotoğrafın hücreler içinde hareket etmesini sağlamak biraz zor olabilir.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9