EVGA, grafik kartı envanteri normale döndüğü için GPU Kuyruğu programındaki kabloyu kesmeye başladı. Ancak, programı bir kerede silmek yerine, EVGA, en yüksek kullanılabilirliğe sahip EVGA FTW3 modellerinden başlayarak, GPU modeli başına GPU kuyruk siparişlerini ortadan kaldırıyor. Bizim durumumuzda, oyun için en iyi grafik kartlarından biri olan GeForce RTX 3080 FTW3 Gaming’in 23’ünden itibaren GPU kuyruğunda artık kullanılmayacağına dair bir e-posta aldık.

Son zamanlardaki kripto para madenciliği çöküşü ve GPU fiyatlarının düşmesiyle birlikte, EVGA’nın artık mal alıp satmak için GPU kuyruk sırasına ihtiyaç duymaması kaçınılmazdı. Sonuç olarak, EVGA’nın bir noktada kuyruğu tamamen silmesini bekliyoruz. Ancak bu, tamamen EVGA’nın sattığı her bir grafik kartı ürünü için yeterli hacmi ne zaman alacağına bağlı olacaktır.

Hala bir ürün kuyruğundaysanız endişelenmeyin, sıra siparişinizin silineceğine ve ekran kartınızı doğrudan EVGA’nın mağazasından satın alabileceğinize dair bir bildirim alacaksınız. Bizim durumumuzda, EVGA’nın bu model için GPU stokunun akışı nedeniyle GeForce RTX 3080 FTW3 Gaming için bekleyen tüm siparişleri kaldırdığı konusunda iki gün önceden bilgilendirildik.

GeForce RTX 3080 (İmaj kredisi: EVGA)

Daha kaç GeForce RTX 30 serisi (Amper) GPU’nun programdan çıkacağını bilmiyoruz; Tek bildiğimiz GeForce RTX 3080 siparişimiz. Ancak, diğer birçok modelin, özellikle de GeForce RTX 3090 Ti ve GeForce RTX 3090 gibi düşük kaliteli modeller kadar fazla satış trafiği görmeyen daha yüksek seviyeli ürünlerde kesintiye uğrama ihtimali yüksek.genel-21