Mavi proje başlıyor. Bu Çarşamba, Capgemini ve Orange, Bleu şirketinin gelecekteki hatları hakkında biraz daha bilgi veriyor. Ortakları ortak bir basın açıklamasında belirterek, bunun ilk müşterilerinin “düzenleyici izinlerin alınmasına tabi olarak 2022’nin sonuna kadar” bir geçişe doğru eşlik etmesi gerekiyor. Bleu’nun Microsoft Azure ve Microsoft 365 dahil olmak üzere ilk hizmetleri 2024’te faaliyete geçecek.

Güvenilir bulutla ilgili hükümet duyuruları doğrultusunda, Mayıs 2021’de Bleu’nun oluşturulacağının duyurulmasının üzerinden bir yıl geçti. Bu, Microsoft ile teknik çözümü doğrulamak ve geliştirme aşamasını başlatmak için geçen zamandır.

Geri kalanlar için Orange ve Capgemini, Blue projesinin SecNumCloud gereksinimleriyle uyumlu olmasını sağlamak için ANSSI ile de çalıştıklarını belirtiyor. Projenin kökeninde, Microsoft teknolojisine dayalı, ancak Amerikan sınır dışı yasalarının beklentisi dışında, belirli sayıda teknik ve yasal gerekliliğe uyulmasını sağlayarak bulut hizmetleri önerme sorunudur.

Jean Coumaros gelecekteki şirketin başına geçecek

Güvenilir buluta geçiş aşaması “Mavi Hazırlık Programı”na dayalı olacaktır. Hedefi, 2024’te “platform yayına girdiğinde müşterilerin göç etmeye hazır olmasını sağlamak” olacak. Bu hazırlık aşamasında kuruluşlar eğitim verebilecek, testler ve pilot uygulamalar yapabilecek.

Orange CEO’su Christel Heydemann’a göre, bu geçiş programının ikili bir amacı var: “Müşterilerin platform hizmete girer girmez Bleu’nun hizmetlerinden yararlanmaya hazır olmalarını ve geçişlerine en iyi şekilde başlamalarını sağlamak. destek mümkün”.

Mevcut dönüşüm direktörü ve Capgemini’nin yönetim kurulu üyesi Jean Coumaros, iki hissedar tarafından gelecekteki Blue ortak girişiminin olası genel müdürü olarak atandı.

Lansman sırasında bir dizi veri merkezi

Bir hatırlatma olarak, Bleu Devletin, yerel makamların, hayati öneme sahip hastanelerin veya operatörlerin ve temel hizmetlerin operatörlerinin özel ihtiyaçlarını karşılar. Bu oyuncular, verilerinin hassasiyet derecesine ve iş yüklerine göre uyarlanmış bir bulut uygulamasına ihtiyaç duyar.

Microsoft Azure hizmetleri ve onlara sunulacak ana Microsoft 365 hizmetleri, faaliyete geçtiğinde, iş ortaklarını belirtin, Fransa’da bulunan bir dizi veri merkezinde barındırılacaktır.

“Blue, özellikle en geniş teknolojik yenilikleri sunarak, güvenlik ve hizmet sunumu açısından benzersiz bir avantajlar kombinasyonu getiriyor. Capgemini Group CEO’su Aiman ​​Ezzat, ilgili kuruluşların geçişlerine etkin bir şekilde hazırlanabilmeleri için projenin sonraki adımlarının uygulanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.genel-15