1944'te Amerikan bombardımanıyla batan 55 metrelik bir mavna, şiddetli kuraklık nedeniyle İtalya'nın Gualtieri kentindeki Po Nehri'nden yeniden çıktı.

55 metrelik mavna battı 1944’teki Amerikan bombalaması yeniden ortaya çıktı Şiddetli hava nedeniyle İtalya’nın Gualtieri kentindeki Po Nehri’nden kuraklık.
Fotoğraf: Piero CRUCIATTI / AFP (Getty Resimleri)

İtalya’nın en büyük nehrinde alışılmadık derecede düşük su seviyeleri ortaya çıktı Batık bir İkinci Dünya Savaşı mavnası.

Gemi kuzeydeki Gualtieri köyü yakınlarında sudan çıkıyor. Zibello denir, ve o S sırasında odun taşımak için kullanıldıikinci Wdünya Kar. BT nehre battı 1943’te, Associated Press bildirdi. Po boyunca su seviyeleri düşük olduğunda geçmişte, geminin pruva genellikle görünen tek kısımdı, Guardian bildirdi. Ama bu yıl çoğu vücut tamamen suyun dışında.

Yerel bir amatör fotoğrafçı olan Alessio Bonin, “Gemiyi, esasen kış mevsimindeyken, Mart ayında bu kadar açıkta görmek çok dramatikti” dedi.o Gardiyan. “Yılın bu zamanında hiç böyle bir kuraklık görmemiştim—Eskiden asıl endişemiz nehir taşkınlarımızdı, şimdi ortadan kaybolmasından endişe ediyoruz.”

Bonin, mavnanın drone fotoğraflarını çekti vücudunun daha belirgin hale geldiği Mart ayında. Açıklama Po’dan sonra geliyor 110 günden fazla yağmursuz kaldıAP’ye göre. Bu nehir, ülkenin tarım endüstrisine su besliyor. ve ayrıca AP’nin bildirdiğine göre, Venedik gibi büyük şehirlere giden diğer su yollarına. Bazı alanlarda, Nehrin seviyesi o kadar düşük ki, insanlar kurumuş su yatağında yürüyebilirler.

Kar paketi genellikle Po gibi büyük su kütlelerini besleyen Kuzey İtalya’daki Alpler sıradağlarıoluyor daha yeşil zamanla, daha az kar örtüsü ile. Diğer büyük nehirler ve rezervuarlar da değişen iklimden etkilenir. Yakın zamanda ders çalışma bulundu, 2018’den 2020’ye kadar, Avrupa deneyimli onun en kötü kuraklık 200 yıldan fazla.

DDünyanın dört bir yanındaki pürüzler eski yerleri ve hatta antik eserleri ortaya çıkarıyor. İspanya’da kurak geçen kış, bir rezervuarın su seviyelerini o kadar çok düşürdü ki, daha önce Sular altında kalan Aceredo köyü birkaç on yıl sonra yeniden ortaya çıktı. Ziyaretçiler geçebildi hayalet kasaba sokaklar. Düşük su seviyeleri Sahip olmak ayrıca bir Tunç Çağı şehri ortaya çıkardı Irak’ta Dicle Nehri boyunca.

benAmerika’nın batısında, bir kuraklığın bir kısmını ortaya çıkardı 8 bin yıllık kafatası Minnesota Nehri boyunca. Daha az eski ortaya çıkanlar şunları içeriyor: bir varil içinde vücut Nevada’daki Mead Gölü yakınlarında bulundu. Bu korkunç keşiften yaklaşık bir hafta sonra, daha fazla insan kalıntısı gölde bulundu. bu kuraklık yaygınlığı ne yazık ki yükselişte, bu da daha fazla batık sırrın açığa çıktığını görebileceğimiz anlamına geliyor.genel-7