Apple, BOE'nin iPhone 14 OLED panelini bu hafta değerlendirecek, iddialar raporu

teknoloji devi Elma Çinli ekran üreticisini değerlendirmeye başlayacak Pekin Oriental Electronics‘ (BOE) medya raporuna göre, bu hafta yaklaşan iPhone 14’ü hedefleyen OLED panel örnekleri.

Kaynaklara atıfta bulunarak, ekran paneli üreticisinin ay içinde iPhone üreticisinden onay almayı umduğu bildirildi.

Apple onaylarsa BOE, iPhone 14 serisindeki dördünden standart modele yönelik panellerin seri üretimine Temmuz ve Ağustos ayları arasında başlayacak.

Bu, Güney Koreli rakiplerinin birkaç hafta gerisinde Samsung Ekran ve LG Ekran Rapora göre, bu ayın sonuna doğru seri üretime başlaması bekleniyor.

Bu yılın başlarında BOE, iPhone 13 için ürettiği OLED panellerdeki ince film transistörlerin devre genişliğini değiştiren Apple tarafından yakalandı.

Bu, iPhone 13 için OLED panel tedarikinin Şubat ayından itibaren düşmesine neden oldu.

Çinli şirketin yöneticileri, durumu Apple’a açıklamak ve iPhone 14’e yönelik OLED paneller için onay almak için Cupertino’yu ziyaret etti.

Kaynaklar, BOE’nin kısa süre önce Apple tarafından iPhone 13 için panel tedarik etmek için yeniden onay aldığını söyledi.

Durum göz önüne alındığında, Çinli ekran devinin yaklaşmakta olan iPhone 14 için çok sayıda OLED panel siparişi alması gerekiyor.

Rapor, iPhone 13 için panellerle ilgili son fiyaskosu göz önüne alındığında, muhtemelen en fazla 5 milyon birim tedarik edeceğinden bahsetti.

FacebookheyecanLinkedin




genel-9