Amazon, depolarda büyük arabaları taşımak için tasarlanmış ilk “otomatik mobil robotunun” piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Robotun adı Proteus ve Amazon, insan çalışanlar arasında güvenle dolaşabileceğini söylüyor.Amazon, Proteus robotunun “gelişmiş güvenlik, algılama ve navigasyon teknolojileri” aldığını ve hareket ettiğinde yeşil bir spot ışığı yaktığını söyledi. Bir kişi spot ışığına girdiğinde robot hareket etmeyi durdurur ve kişi ayrıldığında harekete devam eder.

Amazon aynı anda birkaç ilginç robot tanıttı

Amazon ayrıca birkaç başka robotik sistemi de duyurdu. Bunlardan biri olan Cardinal, 23 kg’a kadar olan paketleri alıp hareket ettirebilen robotik bir koldur ve bilgisayarlı görüş sistemi, robotun bir yığından çeşitli paketleri seçmesini ve kaldırmasını sağlar. Amazon, sistemi gelecek yıl depolara kurmayı umuyor.

Ayrıca Amazon, barkodları manuel olarak taramak yerine kullanılabilecek bir cihazı da tanıttı. İşçiler, etiketleri taramak için durmadan paketleri tanımlayabilen bir kamera sisteminin önünde duruyor.

Amazon aynı anda birkaç ilginç robot tanıttı

Amazon, tüm yeni robotların güvenliği artırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor. Şirket ayrıca, konteynırları eğilmek veya arkalarına tırmanmak yerine işçilere teslim edebilen bir robot geliştiriyor.genel-22