Tessa Thompson, Westworld'de elleri havada bir silah tutuyor.

Charlotte Hale’de Batı dünyasıüçüncü sezon.
resim: John P. Johnson/HBO

İkinci sezonda, Delos’tan sorumlu şirkette güçlü bir oyuncu olarak tanıtıldı. Batı dünyasıparklar ve onun yerleşik “ev sahibi” robotlarCharlotte Hale (Tessa Thompson) sahip olmak karakter olarak biraz geliştiyine de her zaman dizinin antagonistlerinden biri olarak konumlandırıldı.

O zamandan beri bir ev sahibi ikinci sezonun sonu-insan bedeni sentetik bir bedenle değiştirildiğinde ve bilincinin yerine zihnin bir kopyası geldiğinde. Batı dünyası‘in baş robotu Dolores (Evan Rachel Wood)—“Halores”, filmde önemli bir oyuncuydu. üçüncü sezonun park dışı anlatısıinsan ırkını ortadan kaldırma hedefine doğru çalışırken, aynı zamanda insan Charlotte’un geride bıraktığı hayat ve aile ile boğuşuyor. 4. sezonBununla birlikte, Halores ile hedefi arasında daha az dikkat dağıtıcının olduğunu görüyor, io9’un yakın zamanda Thompson ile konuştuğu bir şey Batı dünyası yuvarlak masa basın. (Korkmayın, burada sezon dört spoiler yok!)

“Hiçbir şey vermemek konusunda endişeliyim ama sanırım bu sezon anladığım kadarıyla, [Hale’s] plan, sadece bir güç arzusundan daha büyük, ”dedi Thompson. “Bence, hem onunla ilk tanıştığımızda Hale olarak hem de bir ev sahibi olarak, bir bakıma onun temel doğası her zaman bu olmuştur. Ama bence bu [season] gerçekten ev sahibi türünün geleceğinin ne olması gerektiğine dair bir fikirle ilgisi var. Sanırım zihninde, sadece kendisi için değil, tüm ev sahipleri için oyduğu bir tür doğru yol var. Ve elbette, bence en iyi liderler kimseye bir şey yaptırmaz. İnsanları bir şeyler yapmaya davet ederler ve insanlar genellikle liderliklerinin ve fikirlerinin gücünden dolayı isterler. Hale’nin bunu tam olarak anladığını bilmiyorum; İnsanların olayları kendi bildiği şekilde görmesini sağlamaya çalıştığını ve çeşitli derecelerde başarı elde ettiğini düşünüyorum. Ama bence aklında ve kalbinde doğru şeyi yaptığını düşünüyor. Ve haklı nedenlerle nahoş şeyler yapan insanlardan her zaman etkilenmişimdir – bence bu gerçekten büyüleyici. Bence insanlar bunu çok yapıyor. Bu yüzden onunla gerçekten ilgileniyordum. ”

Dördüncü sezon, dizinin devamını görecek… çekişmeli Hale ve William arasındaki ilişki, yani Siyahlı Adam, karakter (hangi versiyonla tanıştığınıza bağlı olarak hem ev sahibi hem de insandır) Ed Harris tarafından oynanır. Thompson, “İkisi arasında gördüğümüz önceki dinamiklere bir miktar geri dönüş varmış gibi geliyor” dedi. “Bence şovla ilgili sadece gücü de inceleyen çok şey var ve kesinlikle bu ikisinin gücü kimin alacağına dair farklı biçimlerde bir oyun olduğunu düşünüyorum. Yani bazı yönlerden, bir tür tersine dönüş olduğunu düşünüyorum.”

Harris kabul etti. “Bence tersine çevirmekten zevk alıyorsun. Bilirsiniz, bu adam… evet, cezasını çeşitli şekillerde alıyor.”

“Evet, öyle,” diye güldü Thompson, hiçbir şey açığa vurmadan – ama bu iki kötü adamı tam olarak nelerin beklediğini görmemiz için ilgimizi çekti. daha fazlasını ne zaman öğreneceğiz Batı dünyası dördüncü sezon 26 Haziran’da HBO Max’te başlıyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7