Bu ayın başlarında Telegram Premium’u duyurduktan sonra, mesajlaşma uygulaması nihayet ücretli katmanı kullanıma sundu ve bu da kullanıcılara ayda 4,99 ABD doları karşılığında ekstra özelliklere erişim sağlıyor. TechCrunch). Tüm özellikler ana hatlarıyla belirtilmiştir Telegram’ın blogunda bir yazıdaha hızlı indirmeler ve 4 GB’lık (standart 2 GB yerine) daha büyük bir maksimum dosya yükleme boyutu dahil olmak üzere daha büyük çekilişlerinden bazıları ile.

Premium aboneler ayrıca standart kullanıcılara uygulanan limitlerin iki katı kadar alacak. 500 kanala kadar üye olmak yerine, abone sayısı 1.000 kanal ile sınırlandırılmıştır. Aynı şey Telegram’daki diğer özellikler için de geçerli – aboneler, her biri 200 sohbet içeren 20 sohbet klasörü oluşturabilir, 10’a kadar çıkartma kaydedebilir, 10’a kadar sohbeti sabitleyebilir ve Telegram’a üç yerine toplam dört hesap ekleyebilir. Premium kullanıcılar ayrıca bir bağlantıyla daha uzun bios’a sahip olurlar.

Telegram Premium aboneleri, katılabilecekleri kanal sayısında ve daha fazlasında artırılmış limitler alır.
Resim: Telgraf

Diğer bazı avantajlar arasında daha iğrenç tam ekran animasyonlar, özel emoji tepkileri ve animasyonlu profil resimleri (Steam’de gördüğünüz gibi) olan bir Premium çıkartma kitaplığına erişim bulunur. Varsayılan sohbet klasörünüzü değiştirmenize izin veren sohbet yönetimi araçlarına ek olarak, kullanışlı kulaklığınız yoksa sesli mesajlar için metin dönüştürme de vardır. Oh, ve Premium’a abone olmak, herkese açık kanallardaki sponsorlu mesajları kaldırır.

Telegram CEO’su Pavel Durov’un platformun freemium seviyesi hakkındaki görüşleri, o zamandan beri değişmedi. ilk olarak 2020’de olasılığı gündeme getirdi. Durov, daha önce söyledikleri doğrultusunda geçen hafta belirtildi ücretsiz özelliklerin ücretsiz kalacağını ve yeni özelliklerin abone olmayanlar için Telegram deneyimini etkilemeyeceğini söyledi. Bu, ücretsiz Telegram kullanıcılarının aboneler tarafından yüklenen daha büyük dosyaları indirebilmeleri ve kullandıkları premium tepkileri veya emojileri görebilmeleri gerektiği anlamına gelir.

Durov ayrıca, Telegram’ın, platformun şu ana kadar takip ettiği görünen ücretsiz kullanıcılar için özellikler geliştirmeyi bırakmayacağına da söz verdi. En son Telegram güncellemesi, sohbetlerde (yalnızca profillerde, arama sonuçlarında veya sohbet listelerinde değil) doğrulanmış rozetleri görüntüler, genel gruplara katılma isteklerini etkinleştirme yeteneği verir ve platforma özgü birkaç iyileştirme ekler.

Bununla birlikte, Telegram Premium ile birlikte gelir çok fazla Birçoğu muhtemelen Telegram’ın – şu anda 700 milyon güçlü – kullanıcı tabanının en aktifleri için çekici olacak özellikler. Kişisel olarak Premium’un avantajlarının çoğunun Telegram’ın mevcut özelliklerinden oluşması hoşuma gidiyor. Yeni katman, platformda olması gereken özellikleri bir ödeme duvarının arkasına koymuyor (Twitter’ın “geri al” düğmesiyle yaptığı gibi).genel-2