Uber, işlevselliğini genişletiyor havaalanında rezervasyon yap küresel olarak, kullanıcılara havaalanında karşılamalarını önceden planlamak için daha fazla fırsat sunar. Perşembe itibarıyla bu özellik, 39’u Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere dünya çapında 55 havaalanında kullanılmaktadır.

Uber, 2020’de yaklaşık 20 ABD şehrinde “Havaalanlarında Rezervasyon” hizmetini başlattı. Bu özellik, havaalanından 30 gün öncesine kadar bir yolculuk rezervasyonu yapmanızı sağlar. Uber rezervasyon süresini uçuş bilgilerine göre ayarlar, böylece uçuş erken veya gecikmeli olsa bile sürücü yolcularıyla aynı anda varır. Sürücü 60 dakika bekler, bu da yolcuya bagajlarını almak gibi bazı şeyleri halletmek için zaman tanır.

Bu özellik, diğer birçok ABD havaalanında mevcut olmasının yanı sıra, şu anda Vancouver, Bologna, Cape Town, Johannesburg, Milano, Nice, Paris (CDG) ve Roma’da da mevcuttur.

önemli büyüme

Uber’in kendi verileri, iki yıldan fazla seyahat azaltımının ardından Amerikalı turistlerin bir kez daha Avrupa’ya yöneldiğini gösteriyor. Şirket, Avrupa’daki ABD müşterilerinin Uber yolculuklarının yıldan yıla yaklaşık %500 arttığını söylüyor. İspanya, Fransa, Yunanistan ve İtalya, Amerikalı gezginlerin yaptığı en fazla seyahati kaydetti.

Bu arada, havalimanı brüt rezervasyonları, pandemi öncesi %15’e kıyasla, 2022’nin ilk çeyreğinde mobilite brüt rezervasyonlarının %13’ünü oluşturdu. Pandemi öncesi seviyelere tam olarak ulaşmasa da, brüt havaalanı rezervasyonları yıldan yıla %166 arttı.

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi Mart ayında yaptığı bir konferans görüşmesinde, “Seyahat kategorisi çok, çok önemli bir büyüme görüyor” dedi. “Uber müşterisi olan, daha lüks, çok seyahat eden, iş için seyahat eden vb. gezgin tipi olabilir. platforma oldukça hızlı bir şekilde ulaşır. »

Kaynak : ZDNet.comgenel-15