Realme Pad Mini: tavizlere rağmen ilginç bir tablet

Realme Pad Mini – En iyi fiyatlar:


 • Amazon

  179,99


 • Amazon Pazarı

  200.76


 • Cindirim Pazaryeri

  211.31

10.4 inçlik Realme Pad tableti piyasaya sürdükten sonra, akıllı telefon üreticisi ve eski Oppo yan kuruluşu Realme, “Mini” eşdeğeri olan 8.7 inç Realme Pad Mini’yi piyasaya sürdü. Apple’ın 8.3 inçlik iPad Mini’sine ve Amazon’un 8 inçlik Fire HD 8’ine bu potansiyel rakibin üç versiyonu mevcut. 229,99 Euro karşılığında 4 GB RAM, 64 GB depolama ve 4G LTE desteğine sahip bir model emrinizde; ayrıca 199,99 Euro (4 GB / 64 GB) ve 179,99 Euro (3 GB / 32 GB) için iki yalnızca Wi-Fi seçeneği.

Fiyatlar düşükse, Realme Pad Mini paranın karşılığı olarak nasıl? Pad Mini, ağabeyi gibi, görünüm ve his açısından oldukça geleneksel. Arka kamera düzgün bir şekilde bir köşeye sıkıştırılmış ve Realme markası incelikli. Tablet 211.8 mm x 124.5 mm ölçülerinde ve 7.6 mm kalınlığındadır. 372g ağırlığında, belki de büyük kapasiteli pili (6400mAh) nedeniyle biraz ağır.

Arka plaka için kullanılan alüminyum, tablete gerçek bir sağlamlık kazandırıyor. Güç düğmesi ve ses seviyesi düğmesi uzun kenarlardan birine otururken, SIM kart yuvası – belirtilmişse – diğerine oturur. Kısa kenarlardan birinde USB-C şarj/PC bağlantı noktası ve hoparlör ızgarası, diğer kenarda ise ikinci bir hoparlör ızgarası ve 3,5 mm kulaklık jakı bulacaksınız. Ekran, bir telefondan daha geniş bir görüntüleme alanı sunarken, bir çantaya sığdırmak tam boyutlu bir tablete göre daha kolay.

MicroSD veya ikinci SIM, seçmelisiniz

Realme, standart moda ek olarak üç okuma modu ekleyerek mini tablet formatına doğru yönde bir dürtü vermeye çalıştı. Göz Rahatlığı mavi ışığı bastırır, Koyu Mod beyaz arka planları siyahla değiştirir ve Okuma Modu ekranı gri tonlamalı bir palete iter. Normal renk paleti için standart, sıcak ve soğuk renkleri de seçebilirsiniz.

Realme Ped Mini

Realme Pad Mini – En iyi fiyatlar:


 • Amazon

  179,99


 • Amazon Pazarı

  200.76


 • Cindirim Pazaryeri

  211.31

Ne yazık ki, bu çeşitli seçeneklerin ve ayarların belirli bir uygulama başlatıldığında etkinleştirilecek veya etkinleştirilecek şekilde zamanlanması mümkün değildir, ancak Hızlı ayarlar açılır menüsünde Göz Rahatlığı, Karanlık Mod ve Okuma Modu seçenekleri etkinleştirilebilir.

8,7 inç LCD ekran, 1340 x 800 piksel veya 179,4 ppi orta düzeyde bir tanıma sahiptir. Realme, ölçümümüz bunu %81,5 olarak belirlemesine rağmen, %84,59 ekran-gövde oranı olduğunu iddia ediyor. Stereo hoparlörler de biraz arzulananı bırakıyor. Bol miktarda ses sunarlar ve konuşulan içeriği dinlemek için mükemmeldirler. Ancak, eksik bas tonları ve ses spektrumunda genel bir tanım eksikliği nedeniyle müzik zor olabilir.

14 GB’ı kutudan çıkar çıkmaz tüketilen yalnızca 64 GB dahili depolama ile uygulamalar ve kullanıcı verileri için yalnızca 50 GB kaldı. Bu çok fazla değil ve bütçe bilincine sahipseniz ve 179,99 $ (3GB/32GB) modele yükseltirseniz, daha da az seçeneğiniz olur. Neyse ki, bir MicroSD kart yuvası, harici depolama eklemeyi mümkün kılar, ancak ikinci bir SIM kart pahasına.

A (değil) çok hızlı şarj

Giriş seviyesi Unisoc Tiger T616 yonga seti, uygulamalar yüklenirken bazen rahatsız edici bir beklemeye yol açar. Aynısı yüz tanıma ile kilit açma için de geçerlidir. Cihazda parmak izi sensörü bulunmadığından, kimlik doğrulama mutlaka yüz tanıma veya PIN kodunu içerir. Hücresel modelin SIM kart yuvası, iki nano-SIM veya bir SIM kart ve bir MicroSD kart barındırabilir. Not: Tablet, 5G’yi veya Wi-Fi 6 adasını desteklemiyor – düşük fiyatı göz önüne alındığında mantıklı görünebilir.

Realme Pad Mini, Android 11 ve Pad için Realme UI üzerinde çalışır. Realme’nin UI yerleşimi, ekstra bloatware ve yazılım eklemiyor, ancak daha önce bahsedilen çeşitli ekran modlarının yanı sıra garip bir şekilde Yardımcı Top olarak adlandırılıyor. Ekranın herhangi bir yerine konumlandırabileceğiniz ve çeşitli işlevlere erişmeyi kolaylaştıran bir dairedir.

Realme Pad Mini’nin kameraları iyi, ancak paylaşmak veya saklamak üzere çekim yapmak için başka bir cihaza (örneğin telefonunuz) güveniyor. Realme Pad Mini’nin pil ömrü iyi. 6.400m Ah pili, Android Work 3.0 için PCMark testinde 16 saat 22 dakika dayandı. Bu hiç de fena değil, Realme’nin iddia ettiği 15.8 saatlik video akışına yaklaşıyor. Üreticiye göre, tablet 18W hızlı şarja sahip ancak aslında şarj etmesi çok yavaş.

Bu tabletin fiyatı cazip görünüyorsa, Realme Pad Mini’yi seçmeden önce yapılması gereken tüm tavizleri göz önünde bulundurmalısınız. 179 ppi ekran çözünürlüğüne, yavaş performansa ve temel kameralara dayanabilmeniz gerekiyor. En azından bir MicroSD kart yuvası olmasına rağmen dahili depolama da sınırlıdır. Öte yandan, genel yapı kalitesi ve pil ömrü iyidir (şarj etmesi yavaş olsa da).

Realme Pad Mini – En iyi fiyatlar:


 • Amazon

  179,99


 • Amazon Pazarı

  200.76


 • Cindirim Pazaryeri

  211.31

Kaynak : ZDNet.comgenel-15