Diablo 4’ün seviye sınırı, oyunun yönetmeni Joe Shely tarafından ana kampanyanın uzunluğu, karakter yükseltmeleri ve geri dönen Paragon tahtası ile ilgili ayrıntılarla birlikte açıklandı.

ile bir röportajda Oyun NoktasıDiablo 4’ün Bethesda ve Xbox Showcase’deki görünümünün ardından Shely, oyunun merkezi kampanyasının yaklaşık 35 saat süreceğini ve bu noktada oyuncuların yaklaşık 45. seviyeye ulaşmasını beklediğini açıkladı.

Doğal olarak, ilerlemeniz orada sınırlı kalmayacak. Yine de karakterinizi 100. seviyeye kadar itebileceksiniz, ardından kabus zindanları ve Blizzard’a göre “sıklıkla bisiklete binme dünya hedefleri ve ödüller” sunan yeni ödül sistemi Tree of Whispers gibi çeşitli oyun sonu içeriğinin kilidini açabileceksiniz. Nadir işçilik malzemeleri ve efsanevi eşyalar karşılığında tamamlanabilir.

Shely, “Fısıltılara erişiminiz var, kabus zindanlarına ve hala üzerinde çalıştığımız diğer oyunsonu etkinliklerine erişiminiz var” diyor. “Gerçekten yapacak çok çeşitli şeylere sahip olmanızı istedik. Ve elbette, kaleyi yükseltmenize izin veren dünya kademeleriniz var, dünyanın zorluğunun karakter seviyenizin gücüyle aynı hızda kaldığından emin olun.”

Shely ayrıca, Diablo 3 ve Diablo Immortal’dan geri dönen ve oyunculara karakterleri maksimum seviyeye ulaştıktan sonra daha fazla ve daha derin yükseltme seçenekleri sunan Paragon tahtasıyla ilgili ayrıntıları da tartıştı.

Diablo 4’ün Paragon panosu, siz 50. seviyeye ulaşana kadar açılmaz. Paragon puanlarını hangi hızda açacağınız henüz onaylanmamış olsa da, yeni bir karakter seviyesinde her %25 ilerlediğinizde, tek bir noktanın kilidini açmanız beklenir. , seviye başına toplam dört. Biraz hızlı matematik yaparsanız, bu, 100. seviyeye ulaştığınız zaman, maksimum karakteriniz için hedefleme, güçlendirmeler ve diğer yetenekleri geliştirmek için harcayabileceğiniz 200 Paragon puanının kilidini açmış olacağınız anlamına gelir.

Ancak oyuncuların zaten tahmin ettiği gibi (Diablo 4’ün ardından blogu güncelle Aralık ayında yayınlandı), Diablo 3’ün sonsuza kadar yükseltilebilen Paragon panosunun aksine, yeni sürüm oyuncuların yalnızca kazandıkları 200 puanı harcamasına izin verecek, bu noktadan sonra karakterleri adeta “tamamlanmış” olacak. .

Bu, muhtemelen oyuncuların Diablo 4’ün tüm oyunsonu zorluklarını kolayca yenebilecek kadar güçlü olmalarını önlemek ve ayrıca sizi karakterinizin yükseltme yolu konusunda daha seçici olmaya teşvik etmek içindir – yeni Paragon tahtası yalnızca aşağıdakilere bağlı yükseltmelerin kilidini açmanıza izin verir. Daha önce satın aldığınız, yani karakterinizi almak ve ona bağlı kalmak için bir yön seçmeniz gerektiği anlamına gelir.

Oyun 2023’te piyasaya çıktığında, tüm bu yeni sistemleri ve Diablo 4’ün kampanyasını denemeyi dört gözle bekliyoruz.oyun-2