Windows 11'de uygulama klasörleri nasıl oluşturulur

Windows 11 masaya bir dizi yeni ve zarif tasarım değişikliği getirdi. bu Başlangıç ​​menüsü yeniden tasarlanan yeni Windows öğelerinden biriydi. Windows 11’in Başlat Menüsü, Windows 10’un özelleştirme seçeneklerinden yoksundur. Canlı fayans yok, grup yok ve başka fırfırlar yok. Bunun yerine, Windows 11, sınırlı özelleştirme seçenekleriyle, sabitlenmiş uygulamaların ve önerilen dosyaların basit bir listesini sunar.

Microsoft Windows 11’deki canlı döşemeleri geri getirmiyor (henüz), ancak kullanıcıların deneyimlerini özelleştirmelerine olanak tanıyan bir şeyi geri getiriyor. Başlat menüsünün sabitlenmiş uygulamalar bölümünde, kullanıcılar artık klasörler oluşturabilir ve küratörlüğünü yapabilir.

1.

itibaren Başlangıç ​​menüsü

2.

Bas ve basılı tut tek bir uygulamada.

3.

Uygulamayı başka bir uygulamaya yerleştirinher iki uygulamayı da içeren bir klasör oluşturur.

Benzer şekilde, bir klasöre daha fazla uygulama ekleyebilir veya daha fazla klasör oluşturabilirsiniz.

Başlat menüsünün sabitlenmiş uygulamalar bölümü çok karmaşık hale geliyorsa ancak bazılarının sabitlemesini kaldırmaya hazır değilseniz, bunları klasörler halinde düzenlemek yardımcı olacaktır. Klasörler, uygulamalarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz Windows 10’daki gruplara benzer. Oyunlarınızı ve üretkenlik uygulamalarınızı ayrı klasörlerde düzenlemek hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9