WhatsApp Pay işlemi nasıl yapılır

Meta sahibi dev Naber kullanıcılarına, kişi listelerindeki herhangi biriyle işlem yapmalarını sağlayan sohbet içi ödeme özelliklerini tanıttı. UPI tabanlı ödeme hizmeti, kullanıcıların para gönderip almasına olanak tanır. WhatsApp Öde 2018’de piyasaya sürüldü ve daha sonra 7 Şubat 2020’de şirket, şirketten onay aldı. Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu (NPCI) bu özelliği aşamalı olarak başlatmak için.

WhatsApp Pay nasıl etkinleştirilir?
WhatsApp Pay’i etkinleştirmek için bir kullanıcının WhatsApp kişisine ödeme başlatması gerekir. Kullanıcı resmi taraftan onay aldıktan sonra, kullanıcı kendi ayarlarını yapabilir. UPI

WhatsApp’ta hesap. WhatsApp işlemi yapmadan önce banka hesabınızı WhatsApp ile ilişkilendirmeniz gerekir.
WhatsApp Pay hangi ödeme modlarına izin veriyor?
WhatsApp, kullanıcının UPI veya QR kodu aracılığıyla işlem yapmasına izin verir. İşte iki ödeme şekline genel bir bakış.

UPI Kimliği: Kullanıcılar, UPI Kimliğini kullanarak, kişi listesindeki kişilere kolayca para aktarabilir. Kullanıcılar, ek simgesinin yanındaki rupi işaretine dokunarak sohbet içinde doğrudan sohbet yoluyla para gönderebilir.

QR kod: QR kod ödeme yöntemi, kullanıcıların kişi listelerinde olmayan kişilere para transfer etmesine olanak tanır. Tek yapmanız gereken alıcının QR kodunu okutmak, tutarı girmek ve parayı göndermek.

1.

WhatsApp uygulamasını başlatın ve Ayarlar düğmesine dokunun

2.

Ödeme seçeneğine dokunun

3.

‘Ödeme Gönder’ ve ‘Ödeme QR kodunu tara’ arasından seçim yapın


FacebookheyecanLinkedin
genel-9