Blood Essence, V Rising’deki temel kaynaklardan biridir. Üssünüzde inşa ettiğiniz tüm yapılara güç verdiğinden, Kale Ocağınızı çalışır durumda tutmak için buna ihtiyacınız var. Ayrıca, üssünüzü düşman saldırılarına maruz bırakacak ve yıkımına yol açabilecek bir durum olan Kalenin çürümesini de önler.

Normal türün yanı sıra, Hizmetçi Tabutları inşa etmek için yararlı olan Greater Blood Essence’ı ve oyunda daha sonra Blood Key’i oluşturmak için gerekli olan Primal Blood Essence’ı da alabilirsiniz. Her birini nasıl elde edeceğimizi görelim.

V Rising – Kemik Nasıl Elde Edilir

Kan Özü Nasıl Elde Edilir

V Rising’de normal Blood Essence’ı bulmak ve elde etmek oldukça basittir. Ayılar, geyikler, kurtlar ve haydutlar gibi kana sahip düşmanları ve yaratıkları öldürerek çiftlik yapabilirsiniz. Açıkçası, kafatasları hiç düşmeyecek. Sadece bir mızrak yapın, ormanda dolaşın ve birkaç saat içinde Castle Hearth’ınızı beslemek için bol miktarda Kan Özüne sahip olacaksınız.

Her öldürmede elde edemezsiniz, ancak düşmanlar çoğu zaman düşürür. Üstelik dövdüğünüz yaratıktan manuel olarak toplamanıza gerek yok: Yeterli boş alanınız varsa otomatik olarak envanterinize eklenecektir. Sadece bu hayati kaynağın çiftçiliğine her gün yeterince zaman ayırdığınızdan emin olun; Aksi takdirde, Kaleniz yakında diğer oyuncular tarafından ele geçirilecektir.

Ayrıca Blood Press kullanarak da üretebilirsiniz: 4 sıçan size 10 Blood Essence ve 4 Tainted Hearth size 60 verecek.

Daha Fazla Kan Özü Nasıl Elde Edilir

Oyunda ilerledikçe yeni alanlar keşfedecek ve daha yüksek seviyeli düşmanlarla karşılaşacaksınız. Genellikle, Seviye 20 veya daha yüksek yaratıklar, öldürüldüklerinde Greater Blood Essence düşürürler. Onları kuzeye, Dunley Farmlands’e doğru giderek bulacaksınız.

V Rising – Bakır Nasıl Gidilir?

Ancak, onu da yapabilirsiniz. Bunu yapmak için önce Vampir Avcısı Tristan’ı yenmelisin. O bir Seviye 46 patron, bu yüzden onu öldürmek o kadar kolay olmayacak: çok çeşitli saldırılara güvenebilir ve potansiyel olarak sizi saniyeler içinde öldürebilir. Onunla yüzleşmek için Farbane Woods’un merkezine gitmeden önce düzgün bir şekilde seviye atladığınızdan emin olun.

Onu öldürmeyi başardığınızda, Greater Blood Essence tarifini alacaksınız ve Blood Press’inizi kullanarak üretebileceksiniz. 4 Lekesiz Kalp veya 200 normal Kan Özü kullanmanız gerekir.

Primal Kan Özü Nasıl Elde Edilir

Tarifi almak için Jade the Vampire Hunter’ı yenmeniz gerektiğinden, Primal Blood Essence’ı oyunun ilerleyen bölümlerinde bulacaksınız. O, Dunley Farmlands’ın merkezine yakın bir yerde dolaşan 62. Seviye bir patrondur ve son derece güçlüdür.

Dövüşü kazandıktan sonra, Blood Press’inizde 4 Exquisite Heart veya 12 Greater Blood Essence kullanarak Primal Blood Essence üretebileceksiniz.

Esanslar Nasıl Kullanılır

Aşağıda, V Rising’de üç farklı Essence türünün kullanımı hakkında faydalı bilgiler bulacaksınız.

  • Kan: Kale Ocağına yakıt sağlamak için kullanılabilir ve çürümesini önlemek için gereklidir. Aksi takdirde üssünüz diğer oyuncuların saldırılarına karşı savunmasız kalacaktır.
  • Büyük Kan: Hizmetkar Tabutları inşa etmek ve NPC hizmetçilerinin kilidini açmak için kullanılabilir. Kale Ocağına yakıt sağlamak için kullanılamaz.
  • İlk Kan: efsanevi bir oyunsonu öğesi olan Blood Key’i yapmak için kullanılabilir.

Vardoran dünyasına hakim olmak istiyorsanız kan grupları rehberimizi de okuyabilirsiniz. V Rising’e başlamak için bazı ipuçlarına ihtiyacınız varsa, sizi de ele aldık.genel-17