24 Şubat 2022’de Technicolor, şirket ayrımı ikiye ayrılır: film, video oyunu ve reklam profesyonelleri için özel efektler işleyecek olan Technicolor TCS ve Technicolor Hors-TCS. yeni bir basın bülteni 14 Haziran 2022’de Technicolor, Technicolor TCS Dışı şubenin adının bundan böyle Vantiva olacağını belirtti.

Technicolor’dan Vantiva’ya

Technicolor TCS (Technicolor Creative Studios) ve Technicolor Non-TCS, Technicolor’un ayrılmasının ürünüdür. Şirketin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için TCS, Euronext’te listelenecektir. Vantiva’yı yeni vaftiz eden Technicolor Hors-TCS, Connected Home ve DVD Services (Vantiva Supply Chain Services) bölümlerine odaklanacak.

aynı kategoride

Yabancı Şeyler oyunları.

Netflix, video oyunu teklifini 2022’nin sonuna kadar ikiye katlamayı planlıyor

Connected Home Başkanı ve Vantiva’nın gelecekteki Direktörü Luis Martinez-Amago’ya göre, Vantiva’nın yapısının basitleştirilmesi ” tek bir şirket olarak lider bir konuma sahip eksiksiz bir teklif sunmayı mümkün kılacaktır. ” Yönetim ekibi ve tüm ekiplerimizle birlikte çalışmayı ve yeni bir başarı ve büyüme bölümüne başlamayı dört gözle bekliyorum. “, o ekler.

Future Vantiva Yönetim Kurulu Başkanı Richard Moat, şirketin beklentilerine ilişkin iyimserliğini de dile getirdi. ” birlikte onlar [Connected Home et Vantiva Supply Chain Services] benzersiz güçlü yönlerinden ve varlıklarından yararlanmak için ideal bir konumdadırlar ve mevcut pazarlarda ve aynı zamanda yeni büyüme pazarlarında lider konumlarını güçlendirmelerine olanak tanır. Luis ve Connected Home’daki ve VANTIVA Tedarik Zinciri Hizmetleri’ndeki yetenekli ekiplerle birlikte VANTIVA’nın müşterilere en iyi ürünleri ve hizmetleri sunmaya ve uzun vadeli büyümeyi yönlendirmeye devam edeceğinden eminim. “, açıklıyor.

Vantiva’nın manzaralarında büyüme ve çeşitlenme

Basın açıklamasına göre, Vantiva’nın iki bölümünün her birinin belirli bir hedefi ve yol haritası olacak. Connected Home, üç sütuna dayalı büyüme odaklı bir strateji benimseyecektir:

  • Ana faaliyetlerini geliştirmek: Android TV’ye özel önem vererek geniş bant ve video segmenti;
  • Daha hızlı pazara sunma süresi, artan mühendislik çıktısı ve yalın operasyonlar aracılığıyla operasyonlarını optimize eder; ve
  • piyasa aksaklıklarıyla başa çıkmak için tedarik zincirinin direncini güçlendirmek.

Öte yandan, Vantiva Tedarik Zinciri Hizmetleri bunun yerine aşağıdakilere odaklanan bir çeşitlendirme stratejisine yönelecektir:

  • Kuzey Amerika’da, ardından Avrupa ve Avustralya’da vinil üretim, paketleme ve dağıtım faaliyetlerinin kurulması. Pazar payımız genişledikçe, vinil hacminin önümüzdeki 5 yıl içinde önemli ölçüde artması bekleniyor;
  • Tedarik zincirinin ve disk dışı iş yürütmenin sürekli genişlemesi;
  • Mikroakışkan aktivitenin gelişimi;
  • Kuzey Amerika’da nakliye navlun komisyonculuğu teklifinin zenginleştirilmesi; ve
  • yeni ürün hatları başlatmak ve üretim ve yerine getirme yeteneklerini genişletmek.

Luis Martinez-Amago, Vantiva olan Technicolor Hors-TCS’nin bu yeniden yapılanmasını ve bu hedefleri şirketin ” kendi şartlarına göre geliştirmek “. TCS ile bölünmenin etkileri, ” gelecek nesil ekipmanların tasarımına ve üretimine özel odaklanmamızdan faydalanacak “, diye devam ediyor.genel-16