Twitter sayesinde neredeyse herkes bahşişçi olabilir. Tabii ki, meşru bir kaynağa sahip olmadan, sonunda, biriktirmeyi başardığınız her şeyi kaybetmek için yeterince kötü arama yaparsınız. Bu da bizi Twitter’da bir “Apple muhabiri” olduğunu iddia eden iHacktu ileaks’ı kullanan bir bahşişçiye getiriyor. İkincisi, yakın zamanda, yaklaşmakta olan için özellikleri içeren bir tweet yayınladı. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Maks.

İPhone bilgi kaynağı olduğu iddia edilen iHacktu ileaks, iPhone 14 Pro ve Pro Max için bazı lezzetli söylentileri ortaya koyuyor

iHacktu ileaks’tan yapılan bir tweet’e göre Apple, her biri 896.000’in üzerinde Antutu puanına sahip iki premium 2022 iPhone modelini sunmaya odaklanıyor ve bu da 60.000 Antutu puanına yakın veya geçen yılki modellerin kıyaslama puanlarından %7 daha yüksek olacak. Bu nedenle iHacktu, bu yılki iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile daha güçlü performans için çağrıda bulunuyor.

Ama bu hikayenin sadece yarısı. Pil ömrü ne durumda? Tipik olarak büyük bir iPhone pil artışından sonraki yıl, Apple ayağını pedaldan çeker ve pil kapasitesini yeniden başlatmadan önce işlerin sakinleşmesini sağlar. Örneğin, iPhone XS Max, iPhone 11 Pro Max için %20.3 artışla 3969 mAh’ye yükselen 3300 mAh’lik bir pil taşıyordu.

Ertesi yıl iPhone 12 Pro Max’in pil kapasitesi aslında %7,1 düşüşle 3687 mAh’ye düşerken, TSMC’nin Apple A14 Bionic yonga setini oluşturmak için kullanılan o zamanki yeni 5nm işlem düğümünün kullanımı sayesinde pil ömrü hemen hemen sabit kaldı. Tipik olarak, yongaları karşılaştırırken, daha küçük bir işlem düğümü, bir yonga setine daha fazla transistörün yerleştirilebileceği anlamına gelir. Ve bir çipe gömülü transistör sayısı arttıkça, söz konusu çip o kadar güçlü ve enerji tasarruflu olur.
Gelecek yıl, Apple, iPhone 13 Pro Max’in pil kapasitesini bir kez daha %18’lik bir artışla 4352 mAh’ye yükseltti. Bu artış, iPhone 13 Pro Max’i 4000 mAh’den daha yüksek kapasiteye sahip bir pile sahip ilk iPhone yaptı ve verilmiş cihaz, 2021’in en uzun ömürlü akıllı telefon pillerinden biri. Normalde, artık Apple’ın 2022’de pil kapasitesi hızlandırıcısından ayağını çekmesini beklerdik.

Bunun yerine, iHacktu ileaks, iki saat 10 dakika daha pil ömrü kazanması beklenen iPhone 14 Pro Max ile başka bir büyük artış çağrısı yapıyor. iPhone 13 Pro Max pil testlerimiz, video akışı sırasında pilin 25 saat dayandığını gösteriyor. Tahminlere göre bu rakam iPhone 14 Pro Max ile 27 saat 10 dakikaya çıkacak. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için diğer güncellemelerin de, yeni arka kamera dizisi için güncellemeler de dahil olmak üzere “harika” olması bekleniyor. A16 Bionic yonga setindeki CPU performans artışının, A 16 Bionic’in GPU’su için %35’lik bir artışla %42 olduğu söyleniyor.

Yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin, 2021 iPhone 13 birimlerinin tümüne güç sağlayan A15 Bionic’i yeniden kullandığına inanılan iPhone 14 ve iPhone 14 Max ile A16 Bionic yongasını alması bekleniyor. Bu, çip eksikliğini gidermek ve daha ucuz Pro olmayan modeller ile daha pahalı Pro telefonlar arasında ayrım yapmaya yardımcı olmak için yapılıyor. Hızlı Şarj ile iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, yalnızca 16 dakika sonra pillerini %50’ye kadar şarj edebilecek.

Jon Prosser’a göre bahşiş verenin sterlin bir itibarı yok

Ama siz heyecanlanmadan önce, iHacktu ileaks’i dikkatimize sunan Jon Prosser, ileaks hesabının “Elmer’in tutkalı ve sakız çiğnedi.” Öyleyse bu özellikleri görmezden mi gelmeliyiz? Çok hızlı değil. Prosser’ın işaret ettiği gibi, iHacktu ileaks’ın referans özelliklerinden bahseden tweet’i, sağlam bir üne sahip olan Shrimp Apple Pro tarafından paylaşıldı.

Pil özellikleri doğruysa, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için pil ömründe büyük bir sıçrama daha bekleyebiliriz. Bir zamanlar Samsung tarafından duvarları kucaklayanlar olarak kabul edilen iPhone kullanıcılarının artık bir elektrik prizi talep etmek için bir havaalanının duvarı boyunca veya bir alışveriş merkezi banyosunda bir konum belirlemeleri gerekmiyor. Apple ve Samsung’da tipik olarak olduğu gibi, Samsung, Apple ile dalga geçer (örneğin, Apple’ın iPhone’dan 3,5 mm kulaklık jakını düşürmesi veya Apple’ın iPhone’u bir güç adaptörüyle göndermeyi bırakması gibi).

Sonunda Samsung, yine de Apple’ı kopyalamadan önce bu tür hamleler yaptığı için Apple’la dalga geçiyor.

Bu bahşişçinin, şapkanızı asmak isteyeceğiniz, ancak korkmayacağınız türden sağlam bir geçmişe sahip olmadığını unutmayın. iPhone 14 modellerinin piyasaya sürülmesine yaklaşık üç ay kala, daha fazla teknik özelliğin (ve daha yasal kaynaklardan) iletilmesi için hala bolca zaman var.telefon-1