Londra merkezli Shard Credit Partners, B2B SaaS ve fintech şirketlerine yatırım yapmak için 16.5 milyon sterlin güvence altına alarak 75 milyon sterlinlik İngiltere teknoloji girişim borç fonunun ilk kapanışını gerçekleştirdi.

Bir girişim borç fonu, bir risk sermayesi fonunun aksine, şirketin aldığı yatırımları geri ödemesi gerektiği anlamına gelir. Bir girişim-borç fonu kullanmanın bir nedeni, önceki yatırımcıların öz sermayesini azaltmaktan kaçınmak olabilir.

Shard, fon aracılığıyla üç yıl boyunca her yıl 15 yatırım yapmak istiyor.

Sermaye, İngiltere ve Avrupa’dan kurumsal yatırımcıların yanı sıra İngiltere merkezli teknoloji endüstrisi meleklerinden geliyor.

Shard Credit Partners Limited girişim borcu başkanı William Chappel, “Fonun ilk kapanışını gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz ve bir hizmet ve fintech sektörleri olarak yazılım genelinde hızlı büyüyen işletmeleri desteklemeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

“Birleşik Krallık’ta risk sermayesi destekli yüksek büyüme teknoloji işletmeleri için ‘başarılı’ borç sağlayıcı olmayı hedefliyoruz.”

Shard’ın fonu, yıllık minimum 2 milyon sterlinlik yinelenen geliri olan ve uzun vadeli finansman çözümleri bulmakta zorlanan firmalara yönelik olacak.

Shard fonundan sağlanan krediler, maksimum beş yıl vadeli olmak üzere 2 milyon sterlin ile 6 milyon sterlin arasında sunulacak.

Shard Credit Partners Limited CEO’su Alastair Brown şunları söyledi: “Bu benzersiz stratejiyi başlattıktan sadece bir yıl sonra, ilk İngiltere teknoloji girişim borç fonumuzun başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi, dahil olan herkesin sıkı çalışmasının bir kanıtıdır ve bir şeydir. gurur duymak.

“İngiltere’de ve kıta Avrupası doğrudan kredi pazarında uzman bir özel kredi yöneticisi olarak konumumuzu daha da güçlendiriyor”.

Fondan yapılan yatırımlar, geçen yıl Aralık ayında fondan ayrılan Londra merkezli SaaS regtech sağlayıcısı PassFort’u içeriyor.

Firma, bu hafta İngiltere’nin teknoloji ve bilim sektörlerine 22 milyon sterlinlik yatırım yaptığını açıklayan Fujitsu’nun beğenisine katılıyor.genel-11