Yeni bir sızıntı, PlayStation’ın yakın zamanda yeni bir PS5 Pro kontrol cihazı yayınlayacağını iddia ediyor. Pek çok hayran hala PlayStation 5’e sahip olmakta zorlanıyor olsa da, yeni kontrolör daha özelleştirilebilir bir kontrolör isteyen en ciddi PlayStation oyuncularına hitap etmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Sızıntı, Battlefield ve Call of Duty hakkında bilgi sızdırmasıyla tanınan güvenilir sızdırıcı Tom Henderson’dan geliyor. PlayStation oyuncuları üçüncü taraf seçeneklerini tercih etmek zorunda kalırken, Xbox birkaç yıldır başarılı profesyonel kontrolör serisini desteklediğinden sızıntı da inandırıcı görünüyor. Bu nedenle, Sony’nin kendi birinci taraf profesyonel denetleyicisiyle bu pazara adım atmak istemesi mantıklı görünüyor.

Sızıntının ayrıntıları da profesyonel bir kontrolör için nispeten standart görünen inandırıcı bir tablo çiziyor. Tom Henderson’a göre ayrıntılar, sızdırıcının görüntünün gösterilmemesi koşuluyla gönderdiği bir görüntüden geliyor. Makale, kontrolörün arka tarafında, son yıllarda kontrolörler için oldukça popüler bir özellik haline gelen farklı girişlere programlanabilen küreklere sahip olduğunu iddia ediyor.

Henderson, sızdırılan görüntünün, denetleyicinin daha kolay tutulmasını sağlamak için çıkarılabilir tutamaçlara, belirtilmemiş yazılım güncellemelerine ve oyuncuların yalnızca kaymaya başlarsa yeni analog çubuklar satın almalarını sağlayacak çıkarılabilir analog çubuklara sahip olacağını da ortaya koyduğunu iddia ediyor.

Sony’nin bu ayın sonlarında yeni donanımı duyuracağına dair söylentiler dolaşıyor, bu yüzden hayranların yeni kontrol cihazına ilk resmi bakışlarını yakında alacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, henüz resmi olarak teyit edilmemiş bir söylenti olduğu için bilgiyi bir tuz tanesi ile almalısınız.

Kaynak: Zor Kılavuzları Deneyinoyun-6