Challenger bankası Monzo, dijital varlık piyasasındaki mevcut çöküşün ortasında kripto yatırım fırsatlarını sürdürmeyi planladığını doğruladı.

Monzo’nun kurucu ortağı Jonas Templestein dün Financial Times Live etkinliğinde yaptığı açıklamada, fintech dijital para birimi girişimlerine dalmayı düşünmeye devam ederken kripto çöküşünün “muhtemelen planlarımızı etkilemediğini” söyledi.

Templestein, kripto para piyasasının karşı karşıya olduğu mevcut sorunlara rağmen, altta yatan teknolojinin ve kullanıcıların varlıkları nasıl kolayca takas etmelerine izin verdiğini, Monzo’nun gözünde umut verici olmaya devam ettiğini söyledi.

Templestein, “Teknoloji açısından, blockchain teknolojisinin süper ilginç bir veritabanı teknolojisi olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Hayal gücünüzle biraz daha ileri giderseniz, bunun çok ilginç bir dağıtılmış sanal makine olduğunu düşünebilirsiniz.”

Templestein, kripto varlık ticaretine daha fazla güvenlik seviyesi eklemek için düzenleme ve gözetim çağrısında bulunan birçok kripto savunucusunun görüşünü yineledi.

“Artık herhangi bir düzenleyici olmadan bütün bir finans endüstrisi inşa etmek o kadar da iyi bir fikir değil gibi görünüyor” dedi.

“Genel olarak son birkaç yıldır sıkıntı çektiğini düşündüğüm, bilgisiz tüketiciler için özellikle iyi bir fikir değil.”

Kripto para birimlerinin düzenlenmesi, teknolojiyi pek çok kişi için bu kadar çekici kılan merkezi olmayan doğasını sorguladığı için topluluk içinde kutuplaştırıcı bir konudur.

Bununla birlikte, kripto çöküşü ve kaybedilen milyonlar, özellikle dijital varlıkların toplu olarak benimsenmesiyle başa çıkmak için mücadele eden İngiltere’nin finansal bekçisi için düzenlemeyi kripto gündeminin en üstüne getirdi.

Geçen ay, Mali Davranış Otoritesi (FCA) başkanı Charles Randall, “spekülatif kripto tokenlerinin” tehlikeleri hakkında bir konuşma uyarısı verdi.

Randall şunları söyledi: “Bitcoin fiyatı, son zamanlarda olduğu gibi altı ay içinde kolayca yarıya düştüğünde ve diğer bazı spekülatif kripto jetonları sıfıra gittiğinde… önemli bir tasarruf veya finansal deneyime sahip olmayan kişiler spekülatif kripto satın almaya teşvik edilmeli veya izin verilmeli mi? hiç mi?”genel-11