Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Huobi, 1 Temmuz’da Tayland’daki borsasını kalıcı olarak kapatacak. ilan edildi kendi web sitesinde.

Bu, Huobi’nin kripto benimsemenin geliştiği Güneydoğu Asya ülkesine kısa süreli genişlemesine işaret ediyor. Blockchain analiz şirketi Chainalysis’e göre Tayland, ABD ve Vietnam’ın yanında yer alan dünyanın en yüksek DeFi veya merkezi olmayan finansal hizmet oranlarından birine sahip.

Bununla birlikte, Tayland hükümeti, sıkma Kripto değeri çökerken kripto tabanlı ödemelerin kullanılması. Ülkenin şu an itibariyle sekiz lisanslı kripto değişim platformu vardı. ŞubatBangkok merkezli Bitkub paketi yönetiyor.

huobi Tayland’da piyasaya sürüldü iki yıldan biraz daha uzun bir süre önce, şirket ilk kurulduğu yer olan Çin’den çıkışının ardından küresel genişlemeyi ikiye katladı. Çin son yıllarda kripto ticareti konusunda bir dizi kısıtlama başlattı ve ilgili işletmeleri denizaşırı ülkelere taşınmaya ve yabancı müşteriler aramaya sevk etti.

Huobi daha önce Kavradı Tayland Maliye Bakanlığı tarafından verilen ve kullanıcılarının Tayland Bahtı kullanarak Bitcoin, Ethereum, Huobi Token ve stabilcoin USDT satın almalarını sağlayan bir dijital varlık ticaret lisansı.

Eylül ayında Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu iptal edildi Huobi’nin işletme lisansı, “Huobi’nin yönetim yapısı ve çalışma sistemlerindeki eksiklikler ve yetersizlik, şirketin işini yürürlükteki düzenlemelere uygun olarak yürütmemesine neden oluyor.”

Huobi, kullanıcıların varlıklarını iade etme sürecinde olduğunu ancak platform Temmuz ayında kapandıktan sonra Tayland koluyla ilgili herhangi bir sorundan sorumlu olmayacağını söyledi.

Huobi Tayland, “Yolculuğumuzun sona erdiği için üzgünüz ve uzun desteğiniz için içtenlikle teşekkür ediyoruz” dedi.genel-24