Bilmiyorsanız, Square Enix, büyük beğeni toplayan Final Fantasy 7 Remake’in “Final Fantasy 7 Rebirth” başlıklı ikinci bölümünü duyurdu.
bugünkü Final Fantasy 7 25. Yıldönümü etkinliği sırasında. Yeni bir fragman aldık ve önümüzdeki kış yayınlanacağını bildiğimiz halde, geliştirme ekibi oyunun gelişimiyle ilgili bir açıklama yayınladı.

Twitter’da Tetsuya Nomura (Yaratıcı Yönetmen), Naoki Hamaguchi (Yönetmen) ve Yoshinori Kitase (Yapımcı) oyunun gelişimi hakkında bir şeyler söyledi ve hayran kitlesinin FF7 Remake’i takip etmek için uzun süredir beklediğini kabul etti.

Daha kolay bir okuma için her geliştiricinin ifadesini yazdık.

Nisan 2020’de yayınlanan orijinal FINAL FANTASY VIL REMAKE’den yaklaşık üç yıl sonra, ikinci başlık olan FINAL FANTASY VII REBIRTH’un önümüzdeki kış çıkacağını resmi olarak duyurduk.

Bir sonraki oyunu sabırsızlıkla bekleyen tüm hayranlar için üç yıl uzun bir süre gibi gelebilir, ancak mümkün olan en iyi deneyimi sunmak ve böylesine büyük ölçekli bir HD oyun için geliştirmenin şaşırtıcı derecede hızlı ilerlediğini herkese temin etmek istiyoruz.

Bir üçlemenin orta kısmını yapmanın kendi zorlukları vardır, ancak film dünyasında çarpıcı hikaye dönüşleri ve karakterlerinin daha derin keşifleriyle tanımlanan birçok klasik ikinci taksit vardır. Genellikle bu ikinci bölümler hayranların favorisi haline gelir.

Aynı şekilde, FINAL FANTASY VII REBIRTH’ü FINAL FANTASY VIL REMAKE’den daha sürükleyici ve akılda kalıcı bir deneyim haline getirmeyi amaçlıyoruz, bu yüzden lütfen bitirirken biraz daha bekleyin.

Yoshinori Kitazı
Üretici


FINAL FANTASY VUI REBIRTH’ı duyurabildiğimiz için çok mutluyum ve bu oyunu sabırsızlıkla bekleyen tüm hayranlara nihai FINAL FANTASY VI deneyimini sunmak için güçlü bir görev duygusu hissediyorum.

Geliştirme zaten tam üretime girdi ve ekip, her şeyi projede bir araya getirmek ve bitmiş bir oyun yaratmak için çalışmak konusunda oldukça motive.

FINAL FANTASY VII remake projesi üç parçalı bir üçleme olacak, ancak FINAL FANTASY VII REBIRTH, serideki bir taksitten çok daha fazlası. Orijinal bir oyun yaratmak için gereken tüm tutku ve özveriyle geliştiriyoruz ve nihai oyun ve dünya kurma deneyimini sunmayı planlıyoruz.

İnan bana, beklemeye değecek!

Naoki Hamaguchi
Müdür


Yayında açıklandığı gibi, şu anda paralel olarak geliştirilmekte olan dört FINAL FANTASY VII projesi var. Dört oyunun her biri farklı bir rol oynasa da, hepsi FINAL FANTASY VII’S dünyasının ve karakterlerinin yüksek kaliteli tasvirleriyle birbirine bağlıdır. Orijinal başlıkların her birinin geliştirilmesinde görev almış biri olarak, her projenin ardındaki vizyon ve düşünceleri derinden anlıyorum ve dört başlığın tamamı için geliştirme sürecinde aktif olarak yer alıyorum.

FINAL FANTASY VII REBIRTH, orijinal oyunu bilseler de bilmeseler de insanların bu oyundan keyif almaları için tasarlanıyor. Aslında, yeni oyuncular FINAL FANTASY VII yolculuğuna FINAL FANTASY VII REBIRTH ile başlamaktan bile keyif alabilirler. Cloud ve arkadaşları bu oyunda yeni bir yolculuğa çıkıyor ve Midgar’dan ayrıldıktan sonra tanık oldukları sahnelerin oyunculara yepyeni, yepyeni bir deneyim yaşatacağına inanıyorum.

Tetsuya Nomura

Yaratıcı yönetmen

Umarım, yıl bitmeden oyun için daha fazla oynanış ve ayrıntı alırız. Final Fantasy 7 Remake’in devam bölümünü sabırsızlıkla bekleyenler için bu uzun bir bekleyiş olacak. Umarız ertelenmez.

Kaynak: Final Fantasy VII (heyecan)

oyun-6