Elon Musk, Perşembe günü ilk kez Twitter çalışanlarına hitap etti ve Twitter’ın çalışan sayısını azaltması gerektiği görüşünü dile getirdi, ancak sosyal medya şirketini 44 milyar dolarlık (kabaca 3.43.446 rupi) devralmayı planladığı hakkında birkaç yeni ayrıntı daha sundu. .

Musk, bir Twitter yöneticisinin moderatörlüğünde, uzaylıların ve diğer uzay medeniyetlerinin varlığı ve Twitter’ın “uygarlık ve bilince” yardımcı olması gerektiği görüşü hakkında derin düşüncelere daldığı, başıboş bir soru-cevap oturumuna dönüşen video görüşmesinden 10 dakika geç çıktı. “

Aynı zamanda roket şirketi SpaceX’in CEO’su olan Tesla CEO’su, Twitter personeline hizmetin kullanıcı sayısını 229 milyondan en az 1 milyar kişiye çıkarmak istediğini söyledi ve daha önce Twitter’a inandığını söylemesine rağmen, reklamların şirket için önemini koruyacağını söyledi. Reuters’in duyduğu toplantının sesine göre reklam yayınlamamalı.

Musk, “Twitter için reklamcılığın çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. “Reklamcılığa karşı değilim. Muhtemelen reklamcılarla konuşur ve ‘Hey, reklamların olabildiğince eğlenceli olduğundan emin olalım’ derdim.”

İlk görüşmesinde Twitter çalışanlarına güvence vermesi beklenen Musk, anlaşmanın kapanmasıyla ilgili bir güncelleme yapmadı.

Twitter’da hala en büyük endişesi olarak nitelendirdiği bot ve spam hesapları hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalıştığını yineledi.

İşten çıkarmaları bekleyip beklemediğiyle ilgili bir soruya yanıt olarak Musk, “kişi sayısı ve harcamaların bir miktar rasyonelleştirilmesi” gerektiğini söyledi.

“Şu anda, maliyetler geliri aşıyor” dedi ve “önemli bir katkıda bulunan herkesin endişe etmesine gerek yok.”

Twitter çalışanları, oturum sırasında yoğun bir şekilde dahili bir Slack kanalına girdiler, memler yayınladılar ve Musk’ın iş ve çalışan tazminatına ilişkin vizyonu hakkında yararlı cevaplar vermediğinden şikayet ettiler.

Ayrıca Slack’ten, Twitter şu anda çalışanların uzaktan veya ofiste nispeten özgürce çalışmasına izin verdiği için, moderatörün Musk’a uzaktan çalışma hakkındaki görüşleri hakkında baskı yapmasını istediler.

Musk, Twitter çalışanlarının bir ofiste çalışmaya eğilimli olması gerektiğine inandığını, ancak bazı istisnalar yapmaya istekli olduğunu ifade etti. Önyargı, “kuvvetle şahsen çalışmaya yönelik olmalıdır, ancak biri istisnai ise, o zaman uzaktan çalışma tamam olabilir” dedi.

Twitter’ın yaklaşmakta olan devralınması, San Francisco merkezli şirketin çalışanları arasında yaygın bir şüphe ve endişeyle karşılandı, bazıları Musk’ın belirli içeriklerle ilgili kuralları gevşeteceğinden endişe ediyor.

Milyarder, Twitter personeline, içerik yasa dışı olmadığı sürece kullanıcıların sitede “oldukça çirkin şeyler” söylemesine izin verilmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Twitter hisseleri %1.5 düştü ve Tesla hisseleri öğleden sonra ticaretinde %9’dan fazla düştü.

Aramayı izleyen bir kaynağa göre, Musk beyaz bir gömlek giyerek aramaya girdi ve bir mutfakta oturuyormuş gibi görünüyordu.

Kaynak, soru-cevap bölümünün sonunda videosunu kapattığında, avatarının 69 rakamı şeklinde iki el gibi göründüğünü ve bunun bir seks pozisyonuna açık bir referans olduğunu söyledi.

© Thomson Reuters 2022
genel-8