Yetenekli bir Elden Ring oyuncusu, arp’i PC denetleyicisi olarak kullanmanın bir yolunu buldu ve hatta Margit’i notalar çalarak öldürmeyi başardı. Kurulum, orkestra enstrümanındaki belirli dizelere düğme basışlarını atayarak müzisyenin popüler RPG oyununda yolunu bulmasını sağlar.

Kısa bir klipte, Reddit kullanıcısı Lettuce4Dayznamı diğer Anna Ellsworth, saldırmak, kaçmak ve yuvarlanmak için notalar çalarak Elden Ring arp denetleyicisini gösteriyor. Daha uzun bir YouTube videosunda müzisyen, oyun bilgisayarına nasıl bağlandığı da dahil olmak üzere enstrümantal kontrolörün nasıl çalıştığını araştırıyor.

Ellsworth, Arp’ın notalarının bir pikap tarafından alındığını ve bir ses arabirimine gönderildiğini açıklıyor. Ses daha sonra bir MIDI tercümanına iletilir ve bu da sonunda enstrümanı gerçekten ayrıntılı bir oyun klavyesi ve fare alternatifine dönüştürür. Neyse ki, tek bir nota çalmak hareketi açıp kapattığından, müzisyenin The Land’s Between’de koşmak için riffler çalması gerekmiyor. Bununla birlikte, eğer spam sihir yapmayı seven türde bir oyuncuysanız, bunu yapmak için bu arp denetleyicisinde ayrıntılı bir solo oynamanız gerekebilir.

Margit’i bir kontrol cihazı kullanarak yenmek yeterince zor, bu yüzden Ellsworth’ün Elden Ring patronunu notalar kullanarak ezdiği gerçeği, görülmesi gereken bir şey. ‘Büyük bir kötüyü’ yenmek için enstrümanları kullanmak, klasik bir DnD macerasında yapacağınız bir şey gibi geliyor, bu da belki de bu müzisyenin teknik olarak bir Bard olduğu anlamına geliyor.

Arpçı, Margit’i gerçek bir arp ile yener (arp yayı değil) itibaren Eldenring

Tabii ki, bu, birinin garip bir PC denetleyicisi ile Elden Ring oynadığına ilk kez tanık olmuyoruz. Geçen ay, bir mod yapımcısı oyunu dönüştürülmüş bir Fisher-Price gamepad kullanarak oynadı ve bir sürü kablolu muz, başka bir oyuncunun Aşılı Godrick’i yenmesine yardımcı oldu.oyun-2