Sonunda Dragon’s Dogma limanıyla ilgili olmayan bir haber aldık, ancak bu Dragon’s Dogma 2’nin duyurusuydu. Dragon’s Dogma’nın 10. yıl dönümü videosunun kutlanmasında duyurusunu aldık!

Evet. Sonunda oluyor!

Dragon’s Dogma hayranları için harika bir zaman! Xbox 360’ta ve taşındığında Nintendo Switch’te tekrar oynadığımı hatırlıyorum. Arkadaşlarıma göndermeleri için piyonlar ve yapılar yapmayı ve sadece savaş sisteminin görkemini seviyordum. Dev ejderhaları veya canavarları yakalayabilir ve çok cesur olsaydınız, kolların ve hatta kanatların altındaki pulların altındaki parçalara vurabilirsiniz.

Buradan nereye gittiğimizi ve hikayenin bize ne gösterdiğini görmek beni heyecanlandırıyor! İlginç bir şekilde, Devil May Cry serisinde çalışırken öğrendiklerini daha fazla uygulamaktan ve bunun Dragon’s Dogma 2’nin savaş sistemini nasıl değiştireceğinden bahsediyorlar. Umarım daha iyiye doğru değiştirir.

Capcom, Dragon’s Dogma 2’nin Capcom’un oyunu olacağını belirtti. RE Motoru, Resident Evil Village, Devil May Cry 5, Monster Hunter Rise ve Street Fighter 6’nın kullandığı oyun motorunun aynısı. Bu oyunun hangi platformlara gideceğine gelince, henüz çok erken. Ancak oyunu daha yeni duymaya başladığımıza göre, muhtemelen 2 ila 3 yıl daha geçecek. Bunun PS5, Xbox Series X|S ve PC’ye geleceği kesin.

Yazar hakkında


oyun-4