Palo Alto, Kaliforniya – 16 Haziran 2022 – Patlama dalgasıuzaktan erişim VPN yönetiminin maliyetini ve karmaşıklığını azaltan sıfır güvenilir bir ağ çözümü sağlayıcısı, bugün sıfır güven güvenlik yazılımı çözümüne yönelik geliştirmeleri duyurdu, Patlama Kalkanı. Geliştirmeler, üç ana bulut hizmeti sağlayıcısı için ek güvenlik yeteneği, kimlik yöneticisi birleştirme, Azure ağ geçidi güvenlik entegrasyonu ve kolay toplu yerleştirmeyi içeriyor. BlastWave, küresel iş gücünün birden çok satıcı platformunda uzak bulut ortamlarına geçişiyle birlikte bu güncellemelerin giderek daha önemli olduğunu düşünüyor.

Son güncelleme, BlastShield kullanıcılarının AWS, Google ve en son eklenen Azure gibi hibrit bulut ağ sağlayıcılarıyla, bir kullanıcıyı her bir sağlayıcının ilgili güvenlik önlemlerine güvenmeye zorlamadan tek bir güvenli ortamda bağlantı kurmasına olanak tanır. Bu, kullanıcıların sağlayıcı ortamları arasında dağıtılmış iş yüklerine sahip olabileceği, ancak yalnızca bir kullanıcı kimlik doğrulama sistemine sahip olabileceği anlamına gelir. Güncelleme, BlastWave’in kullanışlı, son teknoloji siber güvenlik misyonunu sürdürürken, kimlik yönetim sistemlerinde gelişmiş koruma sağlar. En önemlisi, kullanıcılar BlastShield’ın çok işlevli, bulut ortamlarındaki iki hayati özellik olan yüksek hızından ve işlevselliğinden yararlanabilir.

Bu en son güncelleme ayrıca BlastShield’in GCP, AWS, ESXi ve COTS donanım sistemlerindeki önceki ağ geçidi güvenlik özelliklerini genişleterek Azure ortamlarında ağ geçidi güvenliği desteği ekler. Bu yeni ağ geçidi güvenlik entegrasyonu, Azure kullanıcıları için işlevselliği artırarak, bulut tabanlı Azure ortamlarında tarihli VPN güvenlik önlemleri yerine parolasız kimlik doğrulamaya güvenmelerini sağlar.

BlastShield’in en son güncellemesi, müşterilerin SSO işlevselliğinden yararlanarak, tipik olarak zorlu bir süreç olan toplu yerleştirmeyi kolaylaştırır. Bu güncellemenin özellikleri, bulut tabanlı hizmetlerde ve uygulamalarda kullanıcı kimliklerinin yönetimini basitleştirmek için tasarlanmış, Etki Alanları Arası Kimlik Yönetimi Sistemi (SCIM) olan sektör standardı bir API’ye dayanır. Çok sayıda kullanıcıyı dağıtılmış bulut ortamlarına dahil ederken kimlik yöneticilerinin güvenli olmayan tedarikini ortadan kaldırarak, kimlik alanları arasında kullanıcı bilgilerinin otomatik olarak değiş tokuşunu sağlar. Kimlik yöneticileri, geleneksel olarak kimlik bilgileri hırsızlığına, SIM hırsızlığına ve diğer tehdit vektörlerine maruz kalma potansiyelinden muzdariptir. BlastShield’ın güncellemesi, kimlik yöneticilerinin rahatlığını engellemeden bu güvenlik açıklarını giderir.

BlastWave Çözüm Mühendisi Michael Bacon, “BlastShield’in en son güncellemesi, tek oturum açma kimlik yönetimi araçlarıyla kanıtlanmış güvenlik mekanizmalarımızı geliştiriyor ve basitleştirilmiş toplu katılım sunuyor” dedi. “Birçok rakip bu hibrit bulut ortamlarında uç nokta güvenliğine daha fazla odaklanıyor, ancak biz Okta ve One Identity gibi kimlik yönetimi sistemlerinin rahatlığını BlastShield’in ağ düzeyindeki ZTNA’nın kanıtlanmış çevik güvenliğiyle birleştiren makro düzeyde bir güvenlik yaklaşımı sunuyoruz. ve mikro segmentasyon.”

En son yazılım güncellemesi ve sonuçta ortaya çıkan işlevsellik, yeni aboneler için otomatiktir ve mevcut profesyonel ve kurumsal müşteriler için BlastShield arayüzündeki bir düğmeye tıklanarak uygulanabilir.

“Geçmişte, siber güvenlik, büyük ölçüde algılanan rahatsızlıktan dolayı sağlayıcılardan iniltilere neden olmuş olabilir. Bu güncelleme, BlastWave’in kanıtlanmış güvenlik yığınını, yerleşik kimlik yöneticileri tarafından sunulan oturum açma kolaylığına borçludur,” dedi Mel Knight, Brier ve Thorn CISO. BlastWave, bir kez daha, güvenli tedarik yoluyla toplu yerleştirme veya gelişmiş Azure ortam güvenliği yoluyla, patentli, kanıtlanmış ZTNA güvenlik çözümleriyle mevcut teknolojileri birleştirmeye devam ediyor. Müşterilerimizin bu güncellemenin gelişmiş, güvenli rahatlığını, toplu katılım ve çok satıcılı bulut güvenliğini deneyimlemesi için heyecanlıyız.”

# # #

BlastWave Hakkında

Apple ve Cisco’nun eski yöneticileri ve teknoloji uzmanları tarafından kurulan BlastWave, gizliliği ve bağlı cihazları siber saldırılardan korumayı amaçlayan güvenlik konusunda temelde farklı bir yaklaşım benimsiyor. BlastWave’in patentli ürünü BlastShield™️, son teknoloji parolasız çok faktörlü kimlik doğrulamayı yüksek performanslı, esnek şifreli bağlantı ve yerleşik mikro segmentasyonla birleştiren tümleşik, sıfır güvenilir bir yığındır. BlastWave, Rocket Strategies, Lucas Venture Group ve Millennium Investments tarafından desteklenmektedir. Şirketin merkezi Palo Alto, California’dadır. Daha fazla bilgi edinmek için ziyaret edin www.blastwave.io ve bizi takip edin LinkedIn ve Twitter @blastwaveinc.

siber-1