House of the Dragon’a ek olarak HBO, başka Game of Thrones projeleri planlıyor. Hatta bir dizinin yapım aşamasında olduğu ve Jon Snow’u (Kit Harington tarafından canlandırılıyor) geri getireceği söyleniyor!

“Game of Thrones” dizisi, uluslararası bir hit oldu ve yayıncı HBO yapımcısı için büyük bir hit oldu. Bu nedenle, 8. sezondan sonra daha fazla projenin planlanması şaşırtıcı değil. Yaz aylarında başlayan “Ejderha Evi” serisine ek olarak, başka birçok fikir ve olasılık var. Bunların çoğu, hem kitaplarda hem de dizi uyarlamasında çok fazla ortaya çıktığı için, ana dizinin arka planı etrafında dönüyor. Ancak şimdi, HBO’nun şu anda başka bir prequel üzerinde değil, bir devam filmi üzerinde çalıştığı açıklandı. Proje, tartışmalı karakter Jon Snow’un hikayesini devam ettirmeyi hedefliyor.

Gerçekten bir Jon Snow dizisi mi geliyor?

Game of Thrones’un 8. sezonu ve dolayısıyla dizi finali birkaç yıl önceydi ve hayranların öfkesi hâlâ devam ediyor. Dizi pek çok kişinin istediği gibi bitmedi. Genel olarak, son iki sezon, öncelikle karakter gelişiminden kaynaklanan memnuniyetsizliğe neden oldu. Jon Snow, eleştirilen karakterlerden biriydi, bu nedenle gelecekteki Game of Thrones projeleri için teorilerin çoğunda listenin başında değildi. “Hollywood Reporter”ın özel olarak bildirdiği gibi, bir Jon Snow serisi şimdiden yapım aşamasında!

Bilgiler resmi olarak teyit edilmemiş olsa da, proje olası değil. “GoT”un 8. sezonunda Kit Harington’ın canlandırdığı Jon Snow, kendisinin bir Targaryen olduğunu ve hatta Demir Taht için potansiyel bir rakip olduğunu öğrenir. Ancak King’s Landing’deki olaylardan sonra Jon çok kuzeyde, meşhur Duvar’ın arkasına sürgün edilir.

Ayrıca ilginç: “GoT” serisi “Ejderha Evi” hakkında tüm bilgiler

Dizinin konusu bu olabilir

The Hollywood Reporter’ın haberine göre HBO, bir canlı aksiyon dizisi planlıyor. Yayıncı şu anda aktör Kit Harington ile görüşmelerde bulunuyor, ancak bugüne kadarki en ünlü rolü için geri döndüğünü hayal edebiliyordu. İngiliz aktör, Game of Thrones’dan bu yana Marvel’ın “Eternals” filminde rol aldı.

Tanıdık karakterler bir devam filminde geri dönebilir.Fotoğraf: Helen Sloan/HBO’nun fotoğrafı

Şu anda yapımının ilk aşamalarında olan dizi gerçekten çıkarsa devamı olacak. Jon’un Westeros’tan sürülmesinden sonraki hikayesi, büyük olasılıkla ana konudur. Jon’a duvarın arkasında eşlik eden Kristofer Hivju’nun oynadığı Wildling Tormund da geri dönebilir. Bir tür devam filmi olarak, Jon’un şu anda Kuzey’in hükümdarı olan kız kardeşi Sansa (Sophie Turner) ve Arya Stark (Maisie Williams) gibi hayatta kalan diğer karakterler de geri dönebilir.

Ayrıca ilginç: Karşılaştırıldığında tüm büyük akış hizmetleri

Jon Snow hakkında bir dizi ile HBO beklenmedik bir adım atacaktı

Bu haberle ilgili gerçekten dikkat çekici olan şey, HBO’nun fikri yeni bir yöne götürmesi. Bugüne kadar güvence altına alınan tek yeni GoT serisi olan House of the Dragon, Westeros’un arka planını anlatıyor. Odak noktası, “Game of Thrones”daki acı savaşın temellerini atan Targaryen Hanesi’nin iç çatışmalarıdır. İstasyonun arka planda üzerinde çalıştığı diğer planlanan projeler HBO’lar da geçmişle ilgileniyor.

Bir Jon Snow serisinin devamı olarak gelmesi, ana hikayeden sonra oynayacak diğer projelerin kapısını açıyor. Bununla HBO, farklı bir son isteyen hayranlar için de büyük bir adım atmış olabilir.

Kaynaklargenel-25