Apple, 2024'te OLED ekranlı MacBook Air ve iPad Pro'yu piyasaya sürebilir

Elma yenisini başlatabilir MacBook ve iPad Pro olan modeller OLED Display Supply Chain Consultants’ta bir analist olan Ross Young, 2024’te sergiyi öneriyor. Young, 2024’te piyasaya sürülen MacBook’un MacBook Pro olacağını öne sürüyor. Bu arada, iPad Pro 11 inç ve 12.9 inç modellerinin 2024’te yeni MacBook ile birlikte bir OLED ekranla gelmesi bekleniyor.

“Apple’ın 2024’te 11” OLED ve 12.9” iPad Profesyonellerine ek olarak 13,3” OLED dizüstü bilgisayar piyasaya sürmesi giderek daha olası görünüyor. Bir MacBook Air olması bekleniyor, ancak potansiyel olarak bir MacBook, MacBook Pro veya yeni bir kategori olabilir” dedi Young, takipçilerine bir tweet’te.

Başka bir tweet’te Young, gelecek üç üründe OLED ekranın daha fazla parlaklık ve daha iyi verimlilik sağlayan iki yığın tandem yapısını kullanacağını önerdi. Ayrıca, OLED ekranlar LTPO teknolojisine sahip olacak, bu da ekranın 1 Hz ile 120 Hz arasında değişken yenileme hızını destekleyeceği anlamına geliyor. Apple onu çağırıyor Terfive 2017’den beri tüm iPad Pro modellerinde mevcut ve hatta yeni MacBook Pro 15 inç ve 17 inç ProMotion ile birlikte geliyor.

Şimdilik Apple, Mac ve iPad serisini miniLED ekranlara geçirmeye odaklanıyor gibi görünüyor. OLED, 2024’te çıkması beklenen yeni MacBook ve iPad Pro’lardan başlayarak, Mac’ler ve iPad’ler için bir sonraki büyük özellik olacak.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9