Çoğu geliştirici, hatta çoğunlukla bir şeye adanmış olanlar bile, varlıkları boyunca en az birkaç kez dallandı. Infinity Ward bir istisnadır. Yirmi yıl önce kurulduğundan bu yana, Call of Duty nişancı oyunları, Infinity Ward’ın şimdiye kadar yaptığı tek şey, ancak bu değişiyor gibi görünüyor.

Charlie Intel’deki Call of Duty çalışanları tarafından fark edildiği gibi, Infinity Ward kısa süre önce bir “açık dünya RPG”sinin “oyun hikayesine, karakterlerine, bilgisine ve dünya inşasına” katkıda bulunacak bir anlatı yönetmeni için bir reklam yayınladı. O zamandan beri iş ilanı kaldırıldı, ancak İnternet asla unutmadı…

Call of Duty: Modern Warfare 2, 7 Dakikalık Kampanya Görüntülerinde Islanıp Çıldırıyor

Activision Publishing, habersiz bir AAA projesinin hikayesini, diyaloglarını ve sahnelerini tasarlamak, yaratmak ve yönetmek için yetenekli ve tutkulu bir anlatı yönetmeni arıyor. Bu rolde, anlatı sunumu, oyun deneyimi ile bağlantısı için uyumlu bir vizyon oluşturacaksınız ve sinematik anların yönünden siz sorumlu olacaksınız. İdeal aday, açık dünya oyunlarında doğrusal olmayan anlatılar üzerinde çalışma ve AAA kalitesinde oyunlarda sinemayı yönetme deneyimine sahip olacaktır.

Sorumluluklar şunları içerir:

  • Habersiz bir AAA projesinin genel vizyonunu ve yönünü belirlemek için oyun direktörü ve ekip liderliği ile ortak olun.
  • Rolünüz, bir açık dünya RPG’sinde en iyi anlatı ve sinema deneyimini sağlamaktır.
  • Oyun hikayesinin, karakterlerin, irfan ve dünya inşasının yaratılmasına katılın.

Ha! Peki, Infinity Ward, Call of Duty tekerlekli evlerinin dışına mı taşınıyor? Ya da belki daha da garip, bir Call of Duty RPG’si mi yapıyorlar? Xbox patronu Phil Spencer, Microsoft’un yayıncıyı satın alması tamamlandıktan sonra eski Activision IP’sini canlandırmakla ilgilendiğini bildirdi, bu yüzden belki de Infinity Ward için daha önce masada olmayan bazı şeyler olabilir.

Activision Blizzard, California Adil İstihdam ve Konut Departmanı (DFEH) tarafından Call of Duty yayıncısında yaygın cinsiyete dayalı ayrımcılık ve cinsel taciz iddiasıyla açılan bir davanın hemen ardından bir dizi dava ve diğer yasal işlemlerle karşı karşıya kaldı. Bu ortaya çıkan hikaye hakkında daha fazla ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun? Hepimizin aradığı Call of Duty RPG için heyecanlı mısın?genel-17