Bu yılki TechCrunch Oturumları: İklim 2022’de Bill Gates, 2021 tarihli “Bir İklim Felaketinden Nasıl Kaçınılır” kitabının yayınlanmasından bu yana iklim değişikliğini azaltma konusundaki ilerlememizin güncel bir değerlendirmesini içeren geniş kapsamlı bir sohbette sahnede bana katıldı. COVID-19 pandemisine küresel tepkimiz ile iklim değişikliği tehdidi arasında bir benzetme yaptım, ancak Gates aslında iklim felaketini önlemek için gereken değişikliklerin ölçek ve kapsam olarak bir sorunu ele almak için gereken adımlardan çok daha büyük olduğunu belirtti. aciliyet ile yakın salgın.

Küresel sosyal eylemin iklim sorunlarını ele alma yeteneği konusunda neden iyimser kaldığı konusunda, her durumda daha az kaynağa sahip olmalarına rağmen, COVID’in sağlık üzerindeki etkilerini en aza indirmenin örnekleri olarak duran ABD dışındaki ülkelere dikkat çekti. . Ayrıca, özellikle yetenek ve becerinin laboratuvarda gerçek çözümler geliştirmeye doğru ilerlediğini gören bir “IQ değişimi” açısından son yeşil teknoloji patlamasının sonu olan 2015’ten bu yana kaydettiğimiz geniş ilerlemeden bahsetti. örneğin bankacılık sektöründeki getirileri maksimize etmek gibi şeylere.

Gates ayrıca, ekonomik koşulların şu anda “muhtemelen hayatım boyunca görmediğim kadar hızlı bir şekilde değiştiğini” ve bunun, sermayenin nasıl ve nereye yerleştirilebileceği konusunda çok fazla belirsizliği beraberinde getirdiğini söyledi. Sadece erken yatırıma değil, aynı zamanda hızlı ölçek için yakıta da ihtiyaç duyan imalat da dahil olmak üzere kilit endüstriler.

Gates’in kriptonun değeri (ya da yokluğu?) hakkındaki görüşlerine de değinmeyi başardık ve Bored Apes’i ve dünyaya katkıda bulundukları her şeyi değerlendirdi. Spoiler: O ne kripto maksimalist ne de minimalist.

Ayrıca Gates’e iklim değişikliğinin en kötü etkilerinden kaçınmak için ilerleme sağlanması açısından en büyük yeniliklerin nerede yapılması gerektiğini düşündüğünü sordum. Cevabı, özellikle Afrika gibi bölgeler de dahil olmak üzere en büyük etkiye sahip olacağı ölçekte, uygun maliyetli hale getirilen hafifletmeye odaklanmayı içeriyordu.

Bunlar sadece birkaç önemli nokta ve konuşmamızın tamamı Elon Musk’ın Twitter’da kendisine karşı yaptığı son ucuz atışlara bile değindi. TC Sessions: Climate’a sanal bir bilet alarak 30 dakikalık sohbetin tamamına göz atabilirsiniz. .

genel-24