Pixel 6a'yı tutan bir kişinin ekran görüntüsü

Google, Pixel 6a’nın bu yaz sonuna kadar piyasaya çıkmayacağını duyurdu, ancak bu, sızıntı yapanların bizimle alay etmesini engellemedi. Hafta sonu Malezyalı YouTuber, Fazlı Halim, yayınlanan yaklaşan Pixel 6a’ya 11 dakikalık uzun bir bakış. Makarada yer alan cihaz Pixel 6a ile eşleşiyor ön izleme Google I/O 2022 açılış konuşması sırasında. Ayrıca, geçen ay yayınlanan Google Retail Training France’ın listelenmemiş bilgilendirici videosuyla da uyumludur. ( video beri özel gitti.)

Umutsuzca videoyu Malayca’dan YouTube’un canlı altyazılarıyla çevirmeye çalıştım, ama boşuna. Ancak video, telefonun görünümüne ve hissine bir bakış sunuyor. Video, resmi gazetelerde “kömür” olarak da bilinen siyah-gri Pixel 6a’nın tam kutusundan çıkarılmasıyla başlıyor. Google Mağaza girişi. Kutu, Pixel 6/6 Pro’nun geldiği ile aynı görünüyor ve telefonlar arasında veri aktarımı için bir adaptörle birlikte bir USB-C – USB-C şarj kablosu içeriyor.

Videoda, Pixel 6a görünüyor Amiral gemisi Pixel 6’ya kıyasla orta menzilli. Pixel 6’nın 6.4 inçlik ekranına kıyasla daha küçük bir 6.1 ekrana sahip olmasına rağmen, biraz daha kalın görünüyor. Aynı zamanda, arkaya bakan aynı kamera çubuğunun yanı sıra arkaya bakan bir kamera sistemi ile birlikte arkaya doğru çıkıntı yapıyor.

YouTube videosu, Google Store listesiyle tamamen aynı kamera özelliklerini listeler: f/1.7 diyafram açıklığına ve 77 derece görüş alanına sahip 12,2 MP çift piksel geniş kamera, f/ ile 12 MP ultra geniş kamera 2.2 diyafram ve 114 derecelik görüş alanı. Öne bakan kamera, 84 derecelik görüş alanına sahip 8 MP’lik bir kameradır.

Videonun geri kalanında zaten bildiğimiz her şeyin bir tekrarı var. Halim, Pixel 6a’nın Android 12’nin Hızlı Ayarlar paneli aşağı çekildiğinde ve ayrıca Ana ekranla nasıl çalıştığını gösteriyor. Ayrıca kamera uygulamasına ve ne kadar hızlı fotoğraf çektiğine hızlıca göz atıyoruz, ancak cihazı kendiniz kullanmak gibisi yok. Videonun belki de en çarpıcı kısmı, Halim’in parmak iziyle oturum açmaya çalıştığı ve Pixel 6a’nın başarılı bir şekilde açılması için yaklaşık iki veya üç deneme yapması gereken 8 dakikalık işaret civarında.

Pixel 6a, 28 Temmuz’da 450 $ karşılığında resmi olarak piyasaya sürülecek. Diğer orta sınıf akıllı telefonlarla, yani iPhone SE iOS kullanan kişiler ve Samsung Galaxy A53 Android kullanan yavruların geri kalanı için.genel-7